Студенти з Донецька здалися в полон та розповіли, як їх змусили воювати проти України

Студенти з Донецька здалися в полон та розповіли, як їх змусили воювати проти України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Росія мобілізувала на окупованій території Донецької області студентів для війни проти України. Хлопців 19-20 років відвезли до Харківської області.

Про це говорять дев’ять полонених солдатів на брифінгу в Українському медіацентрі, пише “Українська правда”.

На брифінгу були присутні жителі Макіївки та Єнакієвого, студенти Донецького національного технічного університету, Академії управління, технічного коледжу. За їхніми словами, вони вважають себе громадянами України, запевняють, що не знали, куди їх везуть. Думали, що на російські полігони на “курс молодого бійця”.

Хлопці також кажуть, що самі здалися в полон, не стріляли та не займалися мародерством.

Полонені розповіли, що коли їх зібрали та везли поїздом нібито на навчання, що видали лише автоматом та штик-ножем. Багато автоматів були іржаві, ремені на них мали ще маркування СРСР. Каски, які їм видали, за словами хлопців, були ще “з часів другої світової”, одна з касок впала з висоти людського зросту та розкололася на дві частини.

Коли студенти їхали в поїзді, то їх було по 11-12 осіб у купе, на таку групу їм нібито видавали 1 сухпайок на добу.

За словами студентів, їх привезли до села Веселе у Харківській області, і нібито лише тоді вони зрозуміли, де вони. Полонені розповідають, що вони були безпорадними, не хотіли воювати, але боялися виступати проти командирів.

У результаті в селі Веселі вони мали копати опорні пункти для блокпостів на виїзді з села та перевіряти всі машини, які їдуть у село та з села.

За словами студентів, їх дуже погано годували, медичного забезпечення не було взагалі – із 25 людей половина хворіла.

Народна Правда потребує Вашої допомоги! Допоможіть нам добровільним внеском

ЗСУ ліквідували групу російських окупантів із підрозділів 7-ї військової бази — це військові, які прибули воювати з самопроголошеної Абхазії.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія втратила 17500 військовослужбовців.

 

Джерело: Народна Правда