Війна в Україні може призвести до голоду у багатьох країнах

Війна в Україні може призвести до голоду у багатьох країнах
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Через відсутність експорту з України у деяких країнах може виникнути голод.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі інформаційного телемарафону, пише УНІАН.

За його словами, останні роки Україна перебувала у п’ятірці постачальників зернових, тому від неї залежать постачання до багатьох країн пшениці, ячменю, кукурудзи. Також Україна є першим постачальником соняшникової олії, значним постачальником сої, м’яса птиці, меду та молочної продукції.

“Якщо подивитися на регіони, які найбільше залежать від української продукції, це Близький Схід, у тому числі Північна Африка… Єгипет – один із топ-імпортерів української продукції, також ми активно постачали її до Південно-Східної Азії, зокрема до Індонезії, Кореї, Китаю…”, – зазначив Висоцький.

Він зазначив, що якщо у Південно-Східній Азії країни можуть тимчасово переорієнтуватися на іншу продукцію, країни Близького Сходу та Північної Африки фактично залежать виключно від поставок з України.

“Вже більше місяця порти заблоковані. Не лише заблоковано експорт зернових, а й м’ясної продукції, зокрема, яловичини, м’яса птиці, яєць, молочної продукції. Фактично це може призвести до суттєвого дефіциту і справді голоду у відповідних країнах”, – пояснив замміністра.

Висоцький уточнив, що Україна формує 55% експорту олії – це абсолютна більшість. Водночас, окрім Китаю та Індії, великим імпортером є країни Євросоюзу. Тому без українських постачань буде глобальний дефіцит, зазначили у Мінагрополітики.

Народна Правда потребує Вашої допомоги! Допоможіть нам добровільним внеском

З початку повномасштабної війни Росії проти України загинуло 148 українських дітей. Ще 232 дитини отримали поранення.

В Ірпені за попередніми даними загинули до 300 цивільних та до 50 військових.

Джерело: Народна Правда