Єврокомісія цього тижня зробить крок до набуття Україною статусу кандидата в ЄС

Єврокомісія цього тижня зробить крок до набуття Україною статусу кандидата в ЄС
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Європейська комісія цього тижня планує передати Україні опитувальник, який є необхідним етапом для набуття Україною статусу кандидата.

Про це заявила в понеділок віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, відповідаючи на запитання кореспондента “Європейської правди”.

“Ми очікуємо, що цього тижня будуть позитивні новини щодо наступних кроків, які мають бути для набуття Україною статусу кандидата”, – заявила вона, уточнивши, що йдеться саме про опитувальника.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

“Це буде нестандартний документ, менший за обсягом. Чекаємо на цей документ на цьому тижні”, – додала віце-прем’єр.

Стефанишина наголосила, що уряд протягом двох останніх тижнів готував проекти відповідей на очікуваний опитувальник, тому готовий офіційно відповісти за дуже короткий час. Вона переконана, що у відповідь Єврокомісія підтвердить статус кандидата для України

“Ми очікуємо, що до кінця квітня Єврокомісія завершить внутрішні процедури та підтвердить відповідність України критеріям для набуття статусу кандидата. Далі – політичне рішення про надання Україні статусу кандидата”, – наголосила віце-прем’єр.

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель відповіла на критику Володимира Зеленського. Вона наполягає на тому, що вчинила правильно, не приймаючи Україну до НАТО у 2008 році.

Російські окупанти продовжують зосереджувати сили на сході України. Командування противника з метою підготовки до проведення наступальної операції у цьому регіоні здійснює розгортання елементів оперативної побудови наступального угруповання та нарощує систему управління.

Росія продовжує перекидати сили для наступу на Донбас — туди спрямовують найманців «Вагнера».

Російські окупанти 3 квітня обстріляли гінекологічне відділення однієї із лікарень Миколаєва. На щастя, ніхто не постраждав.

В Україні сьогодні продовжиться евакуація мирного населення із гарячих точок. Гуманітарні коридори заплановані у Луганській та Донецькій областях.

З початку повномасштабної військової агресії Росія вже втратила 18300 солдатів і тисячі одиниць техніки.

Джерело: Народна Правда