В Auchan та Danone заявили про згортання роботи в Росії

В Auchan та Danone заявили про згортання роботи в Росії
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Французька компанія Danone розглядає можливість виходу з Російської Федерації. Також частково відмовиться від російського ринку мережа супермаркетів “Ашан”.

Reuters пише, що рішення Danone може бути пов’язане із новими санкціями, які підготували в США.

“За даними джерела, французька компанія, яка володіє виробництвами на території Росії, розглядає можливість виходу із країни”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що компанія хоче уникнути втрати активів та негативних наслідків для персоналу, а також не хоче позбавляти місцеве населення продуктів харчування.

Нагадаємо, Danone з початку війни відмовлялася залишати російський ринок, заявляючи, що не закриватиме місцеве виробництво основних молочних продуктів та продуктів дитячого харчування. Водночас компанія припинила імпорт та експорт, зупинила всі інвестиції, відмовилася від коштів, дивідендів чи прибутку на Росії.

Стосовно мережі “Ашан”, то прес-служба дочірньої компанії Auchan Holding повідомляє, що фірма частково відмовиться від російського ринку. Компанія припиняє постачання до Росії, а також зупиняє інвестиції. Там також нагадали, що у перші ж дні війни засудили повномасштабне вторгнення Росії до України.

Повідомляється, що під натиском звернень тисяч співробітників, десятків листів – головний офіс ухвалив рішення – згорнути інвестиції та припинити постачання до РФ.

Також компанія не буде відкриватися нові магазини, відмовиться від ремонту вже працюючих магазинів,
відмовиться від підтримки ІТ-технології та проектів, не оновлюватиме ключове програмне забезпечення, у тому числі касове, логістичне, комерційне, відмовиться від постачання імпортних товарів до Росії (90% асортименту одягу, взуття, товарів для дому, текстилю).

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський вважає, що силовий сценарій повернення територій тимчасово окупованих Росією Донецьких та Луганських областей може призвести до загибелі 40-50 українських військових. Щодо Маріуполя, то за його словами, сьогодні складно організувати розблокування міста: «Це дуже складно. Військова деокупація Маріуполя сьогодні складна, і хлопці, які перебувають там, про це знають. Ми реально на контакті майже щодня… Вони міцні, але дуже важко».

Збройні сили України вперше застосували трофейну важку вогнеметну систему “Солнцепек” проти окупантів. Установка працювала на Ізюмському напрямі.

Новий ватажок Каховки Павло Філіпчук заявив працівникам комунальних підприємств, що платити їм таку зарплату, як «при Україні», Росія не зможе.

Російська Федерація визнала вбивство чоловіків у цивільному одязі, які виходили з блокадного Маріуполя гуманітарними коридорами. За версією Москви, це нібито не цивільні, а переодягнені військові.

У порту заблокованого російськими військами Маріуполя тоне обстріляне ними цивільне судно під прапором Домініканської Республіки.

У Рубіжному росіяни розбомбили цистерну з азотною кислотою: перша допомога

Джерело: Народна Правда