Ленд-ліз: Сенат США схвалив закон, який дозволить швидко постачати зброю Україні

Ленд-ліз: Сенат США схвалив закон, який дозволить швидко постачати зброю Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Сенат США одноголосно ухвалив законопроект про відновлення програми часів Другої світової війни, яка дозволить президенту Джо Байдену за спрощеною процедурою надсилати зброю та іншу оборонну допомогу Україні – закон про ленд-ліз.

Про це повідомляє Politico.

Видання зазначає, що закон прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних постачань за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання – країна-одержувач пізніше оплачує їхню вартість США.

Ленд-ліз – це процедура, яка максимально прискорює процес постачання зброї, а також інших товарів, які потрібні для перемоги у війні (ліки, техніка, нафта).

Щоправда, остаточне рішення ухвалять не раніше ніж наприкінці квітня, Палата представників у США вирушає на двотижневі канікули.

Україна може розраховувати на С-300 (система ППО радянських часів, зараз застосовується в Україні – це ЗРК малої та середньої дальності), безпілотні, зенітні авіаційні комплекси.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Німецька служба зовнішньої розвідки (BND) перехопила радіоповідомлення російських військових про вбивство мирних жителів у Бучі. Звірства, можливо, були частиною плану придушення місцевого населення.

Європарламент підтримав резолюцію про заклик до повного та негайного ембарго на імпорт російських енергоносіїв: нафти, газу, вугілля та ядерного палива.

Російські війська проходять передислокацію на схід України, де намагатимуться взяти під повний контроль усю Донецьку та Луганську області, а потім знову спробують захопити Київ.

Джерело: Народна Правда