План U-24: Шмигаль озвучив етапи відновлення України після війни

План U-24: Шмигаль озвучив етапи відновлення України після війни
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна після завершення війни з Росією відновлюватиметься у три етапи. План відновлення вже отримав назву U-24.

Про це повідомляє в інтерв’ю ВВС прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми вже оголосили цей план. Будемо називати його U-24. Це план оновлення України. Буде відповідний фонд відновлення, яке відбуватиметься у три стадії. Перша вже йде, коли ми відновлюємо зруйновані об’єкти тимчасово, оперативно та швидко”, – зазначив він. 

За його словами, другий етап – це швидке відновлення після завершення бойових дій. Він полягає у відновленні постачання води та електрики на зруйнованих територіях.

Третій етап – повноцінне оновлення українських міст, інфраструктури та країни загалом.

“Цей етап буде найбільш затратним, найбільш тривалим, але ми хочемо реалізувати його дуже швидко. Це має бути паралельно з політичними процесами входження України до Європейського союзу, як нещодавно було написано у Версальській декларації”, – наголосив Шмигаль.

Він також додав, що перспектива членства України в ЄС підтримує внутрішнє, очікує якнайшвидшого завершення війни.

Денис Шмігаль також зазначає, що втрати України внаслідок російського вторгнення можуть перевищити трильйон доларів. При цьому, за його словами, йдеться лише про матеріальні збитки – руйнування економіки та інфраструктури. Все це Росія має бути відшкодована за рахунок заарештованих активів та компенсацій.

Оцінити цифрами людські жертви неможливо – за них, вважає глава українського уряду, Росія має нести кримінальну відповідальність.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Станом на сьогодні, 7 квітня, в Україні погоджено 10 гуманітарних коридорів для евакуації населення.

Повітряні Сили ЗС України продовжують знищувати ворога у повітрі. 6 квітня зенітні ракетні війська знищили три повітряні цілі.

Як повідомляє Генеральний штаб ЗСУ, Російська Федерація вже 43-й день продовжує повномасштабну збройну агресію проти України. Основні зусилля окупанти зосереджують на підготовці до наступальної операції на сході, метою якої є встановлення повного контролю за територією Донецької та Луганської областей . Ворог продовжує активні дії на Слобожанському, Донецькому, Южнобузькому та Таврійському напрямах.

Джерело: Народна Правда