Компанія російського олігарха Дерипаски закликала розслідувати вбивства у Бучі – FT

Компанія російського олігарха Дерипаски закликала розслідувати вбивства у Бучі – FT
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Російська компанія “Русал” (Олег Дерипаска), що виробляє алюміній, першою з російських компаній закликала до розслідування військових злочинів у Бучі.

Про це пише Financial Times із посиланням на заяву компанії.

Зазначимо, напередодні один із найбільших експортерів алюмінію до Європи втратив доступ до сировини з Австралії (країна заборонила експорт до Росії). Йдеться про глинозем.

Як відомо, глинозем – оксид алюмінію, що отримується з бокситів. В Австралії розташований завод Queensland Alumina Ltd (QAL) – найбільше у світі глиноземне підприємство потужністю 3,95 млн т глинозему на рік. 20% у ньому належить заснованій Олегом Дерипаскою UC Rusal.

“Повідомлення з українського міста Буча нас шокували. Ми вважаємо, що цей злочин має бути ретельно розслідуваний”, – заявив голова ради директорів Rusal Бернар Зонневельд.

Цікаво, що у заяві немає конкретних звинувачень на адресу тієї чи іншої сторони у зв’язку із подіями у Бучі.

“Після виходу військових РФ з української столиці та прилеглих районів стало відомо про різанину цивільного населення в Бучі. Київ звинуватив Росію у вбивствах, ґрунтуючись на свідченнях свідків та даних незалежних журналістів. Москва заявила, що різанину влаштували українські війська”, – пише видання.

“Незважаючи на жорстокість подій, що відбуваються в Україні, подібні інциденти роблять цю страшну трагедію ще більш травматичною. Ми всі бажаємо якнайшвидшого припинення цього братовбивчого конфлікту, що руйнує життя, сім’ї та цілі міста. І ми хочемо, щоб винні за такі злочини були належним чином покарані” , – заявив Зонневельд.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Понад 475 дітей постраждали в Україні через повномасштабну збройну агресію Російської Федерації: 169 дітей загинули і понад 306 отримали поранення.

США схвалили передачу Україні комплексів Stinger та Javelin, безпілотників-камікадзе Switchblade для захисту у війні проти РФ.

 

Джерело: Народна Правда