“Далі – врукопашну”: у морпіхів Маріуполя закінчилися боєприпаси, Залужний каже, робить усе можливе

”Далі – врукопашну”: у морпіхів Маріуполя закінчилися боєприпаси, Залужний каже, робить усе можливе
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

36-а окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білінського, підрозділ якої перебуває зараз у Маріуполі, більше не має боєприпасів для захисту міста.

Відповідну інформацію сьогодні поширили у мережі:

“З початку війни ми вже 47 діб захищаємо Маріуполь… Ми тримали оборону гідно, роблячи неможливе. Але будь-які ресурси мають властивість на закінчуватися. Піхота вся загинула і стрілецькі бої ведуть артилеристи, зенітники, зв’язківці, водії та кухарі. Навіть оркестр. Гинуть, але борються. Ми поступово закінчуємося. Мудрі генерали радять забирати боєприпаси у супротивника. Напевно, не вимерли ці совкові паркетники, тому багато народу через них помре дарма. Були шанси. Були здібності, але через ссикливість доповідати по вертикалі вони не реалізовані. З нами вже ніхто не хоче спілкуватися, бо ми списані. Сьогодні буде, мабуть, крайній бій, бо боєкомплект не залишився. Далі – у рукопашну. Далі – для декого смерть, а для декого – полон».

У повідомленні також йдеться, що за час бойових дій морпіхам один раз передали 50 122 снарядів, 20 мін, трохи “NLAW” та Starlink Ілона Маска. Але без боєкомплекту морпіхи не мають змоги оборонятися, тож супротивник відтіснив їх на завод Азовмаш. Вони оточені.

За даними “Новінарні”, автором тексту є один із найвищих офіцерів 36-ї бригади. Це не офіційна позиція військової частини, а “лист морського піхотинця”, через якого здійснювався зв’язок із підрозділом і який описує реальний стан справ в обороні Маріуполя морськими піхотинцями.

Зазначається, що зв’язок із прес-офіцером бригади втрачено, але військовослужбовець, який веде ФБ-сторінку бригади, підтвердив, що вона не зламана. Офіцер просив оприлюднити звернення без вказівки особи після того, як він не зможе виходити на зв’язок.

Джерела “Української правди” у розвідці підтвердили , що ситуація в Маріуполі вкрай тяжка, спроби деблокади невдалі.

Водночас головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний стверджує, що влада робить все можливе для оборони Маріуполя.

“Продовжується оборона Маріуполя. Зв’язок із підрозділами сил оборони, які героїчно утримують місто, стійкий і підтримується. Наголошую, що проведення оборонних операцій не є темою публічних обговорень. Ми робимо можливе і неможливе для Перемоги та збереження життя особового складу та мирних жителів у всіх напрямках. Вірте у Збройні Сили України!”, – пише він у Facebook.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Значну частину Запорізької області було окуповано у перші тижні повномасштабного вторгнення Росії. Включно з атомною електростанцією в Енергодарі. При цьому голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух вважає, що окупанти самі покинуть станцію.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall заявив про готовність поставити Україні до 50 танків Leopard 1, а також до 60 БМП типу Marder, але для їхнього відправлення ще потрібно отримати дозвіл уряду ФРН.

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло 183 дитини. Ще 342 постраждали.

Українські захисники знищили склад із боєкомплектом російських військ у окупованого Новоайдара на Луганщині.

Валовий внутрішній продукт України за підсумками 2022 року може впасти на 45,1% , порівняно з попереднім роком.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у Маріуполі загинули десятки тисяч людей, оскільки Росія хоче зробити з нього “показово знищене місто”.

Джерело: Народна Правда