Росія використовує у війні проти України зброю з Іраку, привезену контрабандною через Іран, – The Guardian

Росія використовує у війні проти України зброю з Іраку, привезену контрабандною через Іран, – The Guardian
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Росія отримує боєприпаси та військову техніку з Іраку для військових дій в Україні за допомогою іранських мереж з контрабанди зброї.

Про це з посиланням на The Guardian пише УНІАН.

Повідомляється, що РПГ та протитанкові ракети, а також системи залпового вогню бразильського виробництва були відправлені до Росії з Іраку після невдалої кампанії Москви в Україні у березні.

За словами джерела, яке допомагало організувати транспортування, влада Тегерана також подарувала Москві ракетну систему “Бавар 373” іранського виробництва, схожу на російську С-300.

Використання злочинного світу, який займається торгівлею зброєю, сигналізуватиме про різку зміну російської стратегії, оскільки Москва змушена спиратися на Іран, свого військового союзника в Сирії після нових санкцій, спричинених вторгненням в Україну.

РПГ та протитанкові ракети, які знаходяться у володінні “Хашд аш-Шаабі”, найпотужнішої групи шиїтів, були доставлені до Ірану через прикордонний перехід Саламджа 26 березня, де вони були отримані іранськими військовими та доставлені до Росії морем, сказав командир групи, яка контролює переправи.

1 квітня “Хашд аль-Шаабі” також розібрала та відправила частинами Ірану дві самохідні реактивні системи залпового вогню Astros II бразильської розробки, відомі в Іраку як ліцензійна версія Sajil-60.

Три вантажні судна, здатні перевозити такі вантажі – два під російським прапором і одне під прапором Ірану, перетнули Каспійське море з іранського порту Бандар-Анзалі до Астрахані.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Нагадаємо, виступаючи на космодромі «Східний» разом із Лукашенком, Путін заявив , що зіткнення з антиросійськими силами, яких вирощували в Україні, було неминуче, це було питання часу. За його словами, ВКС РФ у ході «спецоперації в Україні діють мужньо, грамотно, ефективно та результативно».

Начальник Головного управління розвідки Міноборони, генерал-майор Кирило Буданов попередив , що російські спецслужби планують серію терактів з мінуванням та вибухом житлових будинків, лікарень та шкіл у російських населених пунктах, а також завданням ракетно-бомбових ударів по місту Білгороду або одному з міст Криму.

The Independent пише , що російський президент Володимир Путін переселяє українців з тимчасово окупованих територій у Сибір та за Полярне коло.

Джерело: Народна Правда