Журналіст Bellingcat озвучив головну помилку Путіна у війні проти України

Журналіст Bellingcat озвучив головну помилку Путіна у війні проти України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Росія помилково вважала, що український народ толерантний до Кремля, а російських військових зустрічатимуть як братів. У цій фатальній для російського президента Путіна помилці винна Федеральна служба безпеки.

Таку заяву в інтерв’ю ВВС зробив журналіст, розслідувач групи Bellingcat Христо Грозєв. У нього запитали, звідки взялася переконаність у тому, що російських окупантів в Україні зустрічатимуть із квітами, Грозєв перерахував низку причин для цього:

“По-перше, була зацікавленість саме цією справою з боку ФСБ, яка готувала всі ці звіти та аналізи, доводила свою важливість та роль. І вони у цих аналізах перебільшували шанси, що Україна підтримуватиме російське вторгнення, що їхні агенти, яких сотні та тисячі по Україні, вийдуть і створять якийсь політичний рух на користь так званих визволителів. Тобто, це були неправдиві дані, які п’ята служба ФСБ передавала керівництву Кремля”.

З іншого боку, додає журналіст, після 2014 року Росією керують ті самі люди, які не воювали в Україні та мають хибне уявлення про реальне ставлення тут до росіян.

“Я з багатьма з них спілкувався останнім часом: вони реально взагалі не розуміють, що український народ зараз геть-чисто відрізняється від українського народу 10 років тому, який був толерантним до Кремля і вважав, що, можливо, це було прийнятною формою існування. Вони зовсім не розуміють, який за останні сім-вісім років був переломний період для українського народу. Тому вони вважали, що Україна – це просто молодший брат, який і зараз дивиться на нас як великого брата”.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Нагадаємо, виступаючи на космодромі «Східний» разом із Лукашенком, Путін заявив , що зіткнення з антиросійськими силами, яких вирощували в Україні, було неминуче, це було питання часу. За його словами, ВКС РФ у ході «спецоперації в Україні діють мужньо, грамотно, ефективно та результативно».

Начальник Головного управління розвідки Міноборони, генерал-майор Кирило Буданов попередив , що російські спецслужби планують серію терактів з мінуванням та вибухом житлових будинків, лікарень та шкіл у російських населених пунктах, а також завданням ракетно-бомбових ударів по місту Білгороду або одному з міст Криму.

The Independent пише , що російський президент Володимир Путін переселяє українців з тимчасово окупованих територій у Сибір та за Полярне коло.

Джерело: Народна Правда