Страсна п’ятниця 2022: історія та молитви

Страсна п’ятниця 2022: історія та молитви
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Великдень цього року випадає на 24 квітня, відповідно, Страсна п’ятниця настане 22 числа.

Євангеліє свідчить, що саме в п’ятницю Ісус став перед судом Понтія Пілата і був звинувачений у бунтарстві. Великий імператор засудив Сина Божого до страти. Христа прикували до хреста на горі Голгофа, а за два дні він воскрес.

Цього дня православні віруючі слухають богослужіння у храмах, де розповідають історії з Євангелія. Також виноситься плащаниця, до цього моменту християни не їдять і не п’ють, після цього дозволено лише хліб та воду.

Також віруючі можуть прочитати молитви, які в цей день мають особливу силу.

Про спасіння душі

О, Ісусе Христе, Бог наш, спаси і помилуй наші душі святою Церквою, потурбуйся про нас, не дай нам горіти в геєнні вогненної. О, Ісусе Христе, Бог наш, помилуй нас, бідних грішників. О Ісусе Христе, Бог наш, благослови мого батька, мою матір, моїх рідних за яких щиро молюся. О Ісус Христос, Бог наш, і все, що я маю молитися, допоможи нам пройти чистилище і доведи наші душі до небесного спокою. Амінь.

Про прощення гріхів

Господи Всевишній, почуй мене, раба Божого (власне ім’я) вибач мені мої гріхи, бо щиро я в них каюсь. Дозволь мені працювати старанно і вести праведне життя відповідно до заповідей Твоїх. Даруй мені можливості підносити Тобі молитви, бути добрим і словом і ділом по відношенню до інших. Навчи мене, як утриматися від бісівських спокус, щоб нічого поганого не робити і нікому не зашкодити. Прошу в тебе вибачення та поради. Амінь.

Про захист від ворогів

В ім’я Отця і Сина та Святого Духа. За переказами Цар Ірод нещадно б’ється, з розлюченістю б’ється. Кров бездарно проливає, нікого не шкодує, нікого не прощає. Але я, раб Божий, знаю одне, що проти недоброї людини є сильний і надійний, великий стрілець — всемогутній Бог Отець! У сина його Ісуса Христа, що віддав за щастя людей, лук – це яскраве Сонце, стріла – це ясний місяць. Є в Нього чим стріляти, тому Господь справедливий нікому не дасть мене кривдити. Я знаю, що завдяки вірі моєї щирої Бог завжди на моєму шляху попереду, Пресвята Богородиця позаду. Із захистом сильної небесної я нікого не боюся і нікого не боюся. А моїм ворогам, лиходіям лиходіям спиці гострі в язики злі, розжарені кліщі в ікла, у недобрі очі піски. Амінь.

Страсна п’ятниця – що не можна робити

  • влаштовувати галасливі застілля та веселитися;
  • працювати та займатися домашніми справами;
  • сваритися і пліткувати;
  • копати землю та садити рослини;
  • шити, в’язати, рукоділлювати;
  • прати, прибирати, наводити лад.

Також у Страсну п’ятницю не можна вживати алкоголь, тому утримайтеся від обжерливості або розпивання спиртних напоїв, щоб не спричинити неприємності.

Підтримайте Народну Правду добровільним внеском

Рецепт смачної паски без живих дріжджів.

Середня вартість великоднього кошика в Україні в умовах воєнного стану у 2022 році становитиме 972 грн, що на 191 грн (24,6%) дорожче, ніж минулого року.

Джерело: Народна Правда