Чи будуть вихідними днями 25 квітня, 2 травня та 9 травня?

Чи будуть вихідними днями 25 квітня, 2 травня та 9 травня?
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Цього року українці не мають додаткових вихідних у квітні та травні через воєнний стан.

25 квітня, 2 травня та 9 травня будуть робочими днями, які будуть оплачуватись у звичайному порядку. Про це повідомляє Державна служба України з питань праці.

Стаття 73 Кодексу законів про працю України (КЗпП) встановила 9 святкових днів (у тому числі 1 травня – День праці, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні) та 4 неробочі дні – релігійні свята, в які не проводиться робота ( 7 січня та 25 грудня – Різдво Христове, один день (неділя) – Великдень (Великдень), один день (неділя) – Трійця.

Згідно зі статтею 67 КзпПр у разі, коли святковий або неробочий день, визначений статтею 73 КзпПр України, збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Навесні 2022 року мають бути вихідними днями понеділки 25 квітня (перенесення вихідного з 24.04.2022), 2 травня (перенесення вихідного з 01.05.2022) та 9 травня (святковий день).

Проте стаття 6 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” встановлює інші правила на період воєнного стану, вона зупиняє дію статті 73 КЗпП щодо визначення святкових та неробочих днів.

Джерело: Народна Правда