Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи: роз’яснення Мінреінтеграції

Як отримати статус внутрішньо переміщеної особи: роз’яснення Мінреінтеграції
Автор Желізняк Олександр в Новини

Право на отримання довідки внутрішньо переміщеної особи ВПО мають особи, які з 24 лютого 2022 року перемістилися із регіонів, які визначені в рішенні уряду. Це українці з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Києва.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Мінреінтеграції.

Які документи потрібні

Заява (встановленого зразка); документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або її спеціальний статус; свідоцтво про народження дитини.

За потреби додатково подаються:

документ, що засвідчує особу законного представника; документ, що підтверджує повноваження особи; свідоцтво про народження дитини, а також будь-які документи, що підтверджують родинні відносини між дитиною та заявником.

Хто може звернутися

Особа віком від 14 років подає документи особисто; якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю, – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники; від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина, або законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів); від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь-яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Куди звернутися

До органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування; виконавчих органів сільських, селищних, міських рад; подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок порталу “Дія”.

Раніше РБК-Україна розповідало про доступні програми міжнародної допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Термінові і важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram..

Джерело: Народна Правда