В Україні запрацював ваговий контроль вантажних автомобілів. Які передбачені штрафи

В Україні запрацював ваговий контроль вантажних автомобілів. Які передбачені штрафи
Автор Желізняк Олександр в Новини

В Україні відновлено роботу системи автоматичного зважування та штрафування вантажних автомобілів за порушення габаритно-вагових норм. У тестовому режимі система запрацювала з 16 травня, штрафи будуть нараховуватися з 23 травня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Укртрансбезпеку.

Контроль переваги на українських дорогах здійснюють WIM-системи (Weigh-In-Motion). Це набір датчиків і камер, які фіксують загальну вагу транспортного засобу і навантаження на вісь, розпізнають номери авто і фіксують габарити транспортного засобу в русі, на швидкості до 120 км/год.

За перший день роботи WIM-комплексів в автоматичному режимі зафіксовано 168 автомобілів, які рухалися з порушенням габаритно-вагових норм. З 23 травня за перевищення габаритно-вагових норм накладатиметься штраф залежно від перевищення вантажопідйомності, згідно з чинним законодавством, а саме:

від 5% до 10% – 8 500 грн; від 10% до 20% – 17 000 грн; від 20% до 30% – 34 000 грн; понад 30% встановленої норми – 51 000 грн.

Нагадаємо, що депутати змінили правила ввезення вантажівок і автобусів в Україну. Зміни торкнулися екологічних вимог при ввезенні комерційних автомобілів. Тепер юридичні особи можуть імпортувати вантажівки або автобуси стандарту “Євро 3”.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: Народна Правда