21 травня: що не можна робити в цей особливий день, основні прикмети, у кого іменини

21 травня: що не можна робити в цей особливий день, основні прикмети, у кого іменини
Автор Желізняк Олександр в Новини

21 травня 2022 року віруючі відзначають День пам’яті Іоанна Богослова і народне свято Іван Довгий.

Що можна і не можна робити, традиції, головні прикмети – читайте далі в матеріалі Styler.

Вважається, що Іоанн Богослов є покровителем і помічником письменників, видавців книг. Також святому моляться для порятунку від отруєння. Пов’язано це з тим, що самого Іоанна намагалися отруїти, але отрута на нього не подіяв.

У народі свято назвали Іваном довгим. Таку назву він отримав з тієї причини, що в цей день було заведено працювати з ранньої зорі і до самої темряви.

Інша назва свята – Арсеній Пшеничник. У православ’ї проходить пам’ять преподобного Арсенія Великого, а також заведено сіяти пшеницю.

У цей день зазвичай пекли пироги, якими пригощали бідняків, нужденних, сусідів, подорожніх, родичів, друзів. На обід або вечерю з випічкою звали гостей. Пиріг з сиром з молока рудої корови готували для того, хто хворіє. Дівчата на виданні пекли спеціальні пироги, які виставляли на віконце, своїм запахом вони повинні були залучити нареченого.

Головні прикмети цього дня У черемхи багато квітів – літо буде мокрим. Вранці з’явилася Веселка-день виявиться дощовим. Веселка з’явилася ввечері-завтра буде ясно. Видно відразу три веселки – сильний і тривалий вітер. Дощ – буде багато грибів. Червоний світанок – до негоди. Червоне небо на заході – до гарної погоди. Хмари збилися в одну купу на небі – до непогожої погоди. Місяць в серпанку – до затяжної негоди. Гроза вдалині – до спекотної погоди. Горобці в пісок зариваються – до сильного вітру.Що строго не можна робити в цей день Не можна сваритися з рідними людьми – навіть невелика сварка може перерости в серйозний конфлікт, наслідки якого доведеться усувати дуже довго. Не можна прати і прасувати – одяг незабаром прийде в непридатність. Не можна займатися ремонтом і генеральним прибиранням, а також важкою роботою.

День ангела сьогодні святкують: Іван, Арсеній, Арсеній, Олена, Іван, Крістоф, Петро, Тимофій, Віктор, Євген.

Як ми раніше писали, з’явився календар свят на червень 2022 року.

Також читайте, коли цього року святкуватимемо День вишиванки.

До речі, синоптики розповіли, якою буде погода в Києві влітку.

Джерело: Народна Правда