Насіння коноплі – користь чи шкода для людини?

Насіння коноплі – користь чи шкода для людини?
Автор Желізняк Олександр в Новини

Існує думка, що конопля шкідлива для людини. Але про це можуть говорити ті, хто не розуміє реальних властивостей цієї рослини. Людство давно їх вивчило і сьогодні медицина та фармацевтика активно використовує канабіс для лікування багатьох захворювань, а насіння коноплі є незамінною за своїми властивостями харчовою добавкою, рівних за складом якої більше немає в рослинному світі.

Насіння конопель є багатим джерелом поживних речовин. Ця частина рослини технічно є горіхом, який можна їсти сирим або використовувати в приготуванні молока, масла, сиру або протеїнового порошку.

Незважаючи на те, що ця рослина канабісу, саме по собі насіння фактично не містить психоактивної сполуки ТГК, яка присутня в марихуані. Віками насіння використовувалися в їжі, для лікування та запобігання багатьом проблемам зі здоров’ям.

Ви можете без проблем купити насіння конопель на сайті Errors Seeds для особистого використання як біодобавки, а ми розповімо більше про властивості цього дивовижного продукту.

Горіховий смак і універсальність насіння коноплі роблять їх чудовою заміною тваринного білка, незамінним джерелом жирних кислот та інших поживних речовин. Для розуміння якості продукту варто подивитися цінність насіння.

Насіння коноплі – цінність для харчування.

Вражаючий набір вітамінів та мінералів – ось про що говорить харчовий склад насіння конопель. Так, наприклад, 30 грам насіння (3 столові ложки) коноплі містять:

 • 166 калорій
 • 11 грн. білка
 • 14,6 гр. жирів
 • 2,6 гр. вуглеводів
 • 1,2гр. клітковини
 • 0,45 гр. цукру

Саме собою сім’я є джерелом заліза, вітаміну Е, марганцю, магнію, вітамінів групи B, цинку, і навіть містить велику кількість (близько 25%) незамінних жирних кислот Омега-3 і Омега-6 (у співвідношенні 3:1).

Дослідження показали, що таке оптимальне співвідношення Омега-3 та Омега-6 кислот підтримує правильний рівень холестерину в крові, покращує функцію імунної системи та регулює метаболізм.

Користь для здоров’я від насіння конопель

Насіння конопель це також багате джерело білка, якого не містить у такій кількості жодна рослина. Вони містять усі дев’ять незамінних амінокислот, а дослідження показують, що білок коноплі добре засвоюється організмом людини.

На додаток до корисних поживних властивостей доведено потенційну користь для здоров’я людей, які вживають насіння в їжу.

 1. Серце. Магній, що міститься в достатку в насінні конопель, допомагає регулювати серцебиття і пов’язаний із профілактикою ішемічної хвороби. Вони також містять лінолеву кислоту, яка знижує рівень холестерину на 15% та допомагає знизити артеріальний тиск.
 2. Шкіра. Конопляну олію активно використовують у кулінарії, щоб додати страві харчової та поживної цінності, але її також люблять косметологи та дерматологи. Ряд досліджень по всьому світу підтверджують, що масло насіння конопель полегшує симптоми екземи та покращує стан сухої та сверблячої шкіри. Антимікробна та протизапальна дії олії коноплі допомагає також у лікуванні акне.
 3. Мозок. Співвідношення ліноленової та лінолевої жирних кислот у насінні каннабісу є оптимальним рівнем для поживної цінності. Цей баланс підтримує як серцеве, і когнітивне здоров’я та її часто не вистачає в більшості дієт. Це насіння також містить рослинні сполуки терпени. Поки що дослідження продовжуються, але вже зараз вони показують, що терпені допомагають запобігати пухлинам мозку.
 4. Протизапальні властивості. Гамма-ліноленова кислота має протизапальну дію, аналогічну дії препарату ібупрофен. Дослідження показують, що у хворих на артрит знижувалися болі на 75% після 9 місяців вживання.

Потенційні ризики, пов’язані з насінням конопель

Крім корисних властивостей, все ж таки насіння коноплі має обмеження у використанні. Так, наприклад, потрібно акуратно приймати добавку в їжу, якщо:

 1. Ви вживаєте антикоагулянти. Дослідження показують, що насіння конопель знижує згортання крові. З одного боку, вони допомагають тим, хто бореться з тромбами, з іншого боку поєднувати з цими препаратами їх не варто.
 2. Ви вагітна. Немає достатніх досліджень, щоб впевнено говорити про повну безпеку застосування насіння конопель жінками в положенні.
 3. У вас є чи була залежність від канабісу. Оболонка насіння (не ядро) може містити залишкові кількості ТКГ. Краще утриматися, якщо у вас була подібна залежність.
 4. У вас проблеми із травленням. Вміст клітковини в насінні конопель може викликати дискомфорт травлення (наприклад, здуття, нудоту або запор), якщо вживати їх у великій кількості. Обов’язково пийте багато води, щоб уникнути проблем із вашим кишечником.

Вживання в їжу насіння конопель та продуктів з насіння конопель, як правило, безпечно як частина збалансованої дієти. Продукти з промислової коноплі можуть забезпечити низку поживних переваг, якщо вони є частиною збалансованого раціону. Насіння конопель багате білком, корисними жирами і магнієм . Їх можна включати до свого раціону як у солодких, так і в солоних стравах. Люди, які бажають придбати насіння конопель, завжди повинні робити це через легальних продавців, які можуть гарантувати якість продукту.

Джерело: Народна Правда