26 травня: що можна і не можна робити в церковне свято, прикмети

26 травня: що можна і не можна робити в церковне свято, прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини

26 травня православні вшановують День пам’яті мучениці Гликерії і темничного стража, які постраждали за віру під час гоніння християн при імператорі Антоніні.

Що можна і не можна робити в цю дату, традиції, основні прикмети – читайте далі в матеріалі Styler.

У народі цей день називають Гликерія-комарниця або Гликерія Гречишниця.

Мучениця Гликерія Іраклійська, чию пам’ять шанують 26 травня православні християни, жила багато століть тому – у 2 столітті при імператорі марці Аврелії Антоніні. У старовинних рукописах наводиться опис дива Святої Глікерії Іраклійської.

Гликерія, як пишуть стародавні рукописи, була дочкою колишнього римського градоначальника Макарія, який переселився з сім’єю з Риму в Траянополь. Вона рано осиротіла, прийняла християнську віру і дала обітницю безшлюбності.

У народі Ликерія отримала прізвисько комарниця, бо селяни помітили, що з цього дня з’являються комарі. У народі вважали, що цих комах навесні приносить теплий вітер, а восени холодний вітер відносить на південні моря.

Головні прикмети 26 травня На Гликерію прилітають комарі. На Гликерії одного комара вб’єш – дюжина додасться. З Гликерії-комарниці чекай потепління. Коли комар не живий, тоді травень сухий. Комара немає – вівса і трави не буде. Комарі в’ються – до сонячного дня. Великий комар – до доброго року. З’явилися комарі – чекай тепла і дощу. З’явилися комарі – пора сіяти жито. Багато комарів – бути хорошому вівсу і травам, комара немає – вівса і трав не буде. Багато комарів – готуй під ягоди багато коробів, багато мошок – готуй по гриби корзинку.Що не можна робити в цей день Не можна витрачати багато грошей в цей день У цей день забороняється байдикувати Не слід залишати волосся на гребінці. Вважається, що можуть настати сімейні проблеми. Скупчилися волосся варто викинути, причому зробити це в проточну воду. Це може бути річка або ж каналізація. Не можна бити посуд в цю дату. Вважається, що робити цього не можна ні спеціально, ні випадково. Не віддавайте свої речі іншій людині в цей день.

Як ми раніше писали, з’явився календар свят на червень 2022 року.

Читайте також, що синоптики розповіли, якою буде погода в Києві влітку.

Джерело: Народна Правда