Топ-5 корисних мобільних додатків для біженців з України

Топ-5 корисних мобільних додатків для біженців з України
Автор Желізняк Олександр в Новини

Згідно з останніми даними Прикордонної служби України, за кордон уже виїхали понад 5 мільйонів людей. Біженці шукають укриття у Польщі, Німеччині, Угорщині, Словаччині та інших країнах Європи. Там українцям допомагають громадські організації, уряд держави, міжнародні компанії та волонтери.

Щоб безпечно та затишно влаштуватися в іншій країні, потрібно насамперед шукати інформацію. Про те, як зняти житло, де знайти курси мови, які вакансії у місті зараз доступні, хто допоможе… І для цих цілей можна скористатися корисними мобільними додатками для біженців з України.

Найбільше додатків для українців зараз працює в Польщі, але є такі корисні мобільні платформи і в Чехії чи Німеччині. З кожним днем ​​кількість додатків збільшується, щоб спростити для біженців пошук інформації та умови проживання в іншій країні.

mObywatel – аналог “Дія” у Польщі

Нещодавно додаток mObywatel став доступним і для біженців з України. Тут кожен може зберігати документи в електронному вигляді, зокрема йдеться про основні персональні дані, які знадобляться українцям у Польщі – ім’я та прізвище, номер PESEL, дата народження та громадянство. Також там буде фотографія.

Використовувати програму можна тим, хто проїхав через кордон Польщі з 24 лютого і вже має номер PESEL (недоступна для тих, хто знаходиться в країні ще до 24 лютого). Можна користуватися mObywatel у будь-якій ситуації, яка вимагає надання документів ідентифікації особи. Підключення додатку дозволяє вирішувати офіційні запити через інтернет. Наприклад, заповнювати анкети, підписувати петиції або подавати офіційні дані.

ePraca – пошук вакансій для роботи у Польщі

Додаток ePraca дозволяє переглянути сотні тисяч вакансій по всій країні. Він корисний для українців у Польщі, які шукають роботу у будь-якій сфері. Кожна вакансія попередньо перевіряється, має великий опис вимог та навичок, зазначено заробітну плату та іншу інформацію, яка допоможе українцям знайти кращу роботу.

Крім цього, у додатку зібрана велика база інформації про ярмарки вакансій, навчання, центри та консультації з питань працевлаштування.

Спеціальний додаток для біженців у Чехії Smart Migration

Додаток Smart Migration – це можливість швидко отримати інформацію про те, як і куди працевлаштуватися, як працює система охорони здоров’я та куди треба звертатися, про вступ до університету або школи. Тут зібрані всі дані, які потрібні біженцям у Чехії. До речі, ось інструкція, як оформити рахунок для біженців у Чехії.

Smart Migration працює на кількох мовах, включаючи українську та англійську. Раніше його використовували для іноземців, які хочуть переїхати на постійне проживання до Чехії, але нещодавно його адаптували для біженців з України.

Ankommen – все для біженців у Німеччині

Ankommen є сучасним додатком, який допомагає біженцям у Німеччині швидко знайти всю потрібну інформацію та дані. Тут зібрано все, що може знадобитися – від процесу отримання статусу “тимчасового укриття” до пошуку житла. Додаток має кілька розділів, де можна вивчити інформацію про проживання в Німеччині, культуру та особливості країни та багато іншого.

Також у додатку є розділи, які допомагають вивчати німецьку мову. Варто відзначити, що Ankommen працює без доступу до інтернету, тому отримати інформацію можна в будь-який момент.

Поїздки та транспорт у Польщі з Jakdojade

У Польщі працює спеціальний додаток Jakdojade для поїздок у громадському транспорті. Він допомагає розібратися з тим, як пересуватися містами країни, де знайти автобусні зупинки та підібрати маршрут до потрібної точки. Програма багато в чому схожа на можливості Google Map, але адаптована під Польщу та маршрути громадського транспорту в місті або по всій країні.

Крім того, тут можна купити квиток на будь-який маршрут, подивитися розклад транспорту на різних зупинках або в режимі реального часу бачити шлях поїздки.

Більше корисних застосунків для біженців з України

  • Доставкаїжі – Pyszne, Glovo, Bolt Food, UberEats.
  • Орендавелосипедівабосамокатів – уФранції Vélib’, уНімеччині Call a Bike, уПольщі Veturilo/Nextbike, Dott, Lime, TIER, blinkee.city, Bolt.
  • Викликтаксі – Uber, Bolt, FreeNow.
  • Орендажитла – Airbnb, WeHostels, Booking.com, Dom Gratka, HomeAway, CouchSurfing.
  • ЗнижкитаакціїумагазинахПольщі – Moja Gazetka, Pepper, Qpony, Groupon.
  • Банківські послуги та грошові переводи – Wise, PayPal.

Крім того, у кожній країні Європи є й низка своїх електронних платформ, які допомагають біженцям з інформацією чи іншими даними. Дізнатися більше можна при перетині кордону у волонтерів або у центрі біженців.

Рекомендовано попередньо вивчити та встановити корисні ресурси в країні, перед тим як їхати в пошуках тимчасового прихистку, а також мати можливість підключитись до інтернету для реєстрації в додатках (можна скористатись безкоштовним Wi-Fi в громадських місцях, хоча в європейських країнах це не настільки поширено, як в Україні).

Варто пам’ятати, що багато програм, якими всі звикли користуватися в Україні (наприклад, Bolt, Uber, Booking) працюють і за кордоном, оскільки є міжнародними.

Джерело: Народна Правда