Україна має достатньо зерна, щоб прогодувати себе до кінця року, – радник Зеленського

Україна має достатньо зерна, щоб прогодувати себе до кінця року, – радник Зеленського
Автор Желізняк Олександр в Новини

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит, принаймні, до кінця 2022 року. Однак для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву радника президента з економіки Олега Устенка.

За словами Устенка, російська сторона з самого початку агресії планувала блокаду українських портів з метою створення продовольчої кризи у світі, щоб якомога сильніше тиснути на захід.

“РФ хотіла використовувати серед іншого їжу як зброю”, – зазначив Устенко.

За словами радника, зараз Росія обстрілює будь-які кораблі, що з’являються в Чорному морі. Але якщо в регіоні буде оголошено припинення вогню, Україна швидко відреагує, і судна з зерном вийдуть з портів, зазначив Устенко.

На його думку, єдиний спосіб доставити зерно на світові ринки – це “зупинити війну або, принаймні, припинити всі військові дії в Чорному морі”.

Нагадаємо, станом на початок травня в українських портах було заблоковано майже 25 млн тонн зерна. Їх не можуть вивезти, оскільки російські кораблі обстрілюють суховантажі в Чорному морі.

Однак сьогодні президент РФ Володимир Путін у розмові з італійським прем’єром назвав умову розблокування українських портів.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: Народна Правда