Свято 22 червня: чому цей день особливий, і що категорично не можна робити

Свято 22 червня: чому цей день особливий, і що категорично не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини

22 червня 2022 року вшановується за церковним календарем пам’ять Святителя Кирила. В народі свято називається – Кирило Сонцеворот, Кирилів день. Також цей день особливий пам’ятною датою – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

Що можна і не можна робити сьогодні, обряди, прикмети, іменинники – читайте нижче в нашому матеріалі Styler.

Що треба зробити на Кирила, традиції

Раніше в народі казали, що на Кирила починалася літня спека. Адже з цього часу встановлювалася стабільно тепла погода.

Існувала прикмета, згідно з якою саме 22 червня сонце віддає землі усю свою силу. Саме тому в цей день проводили велику кількість обрядів, покликаних задобрити сонце і отримати багатий врожай.

Наші пращури вірили, що особливу цілющу властивість на Кирила набувала суниця. Ягоди, листя, квітки і коріння рослини мають загальнозміцнюючу для організму дію. З неї готували, чаї, настоянки і навіть мазі.

Аби привернути удачу, слід носити сонячний одяг, бути в гарному настрої, мислити позитивно і загадувати бажання. День можна провести на природі, оскільки земля має особливу енергетику на Кирила.

22 червня можна позбутися поганих звичок, негативу, спланувати своє майбутнє і загадати бажання.

Що не можна робити Лихословити, бажати зла, погано думати про когось, сваритися, особливо з рідними. Тяжко працювати фізично. Вбивати комарів після полудня, інакше їх стане набагато більше. Працювати з рослинами. Всілякі посадки й пересадки в цей день несприятливі. Дитині не можна показувати її відображення в дзеркалі.Народні прикмети на 22 червня Якщо весь день буде йти дощ – буде багато грибів. Північно-західний вітер віщує сиру погоду і приносить хвороби. Туман вранці стелиться по воді – до сонячної погоди. День спекотний – такою погода буде довго. Зранку йде дощ – до поганого врожаю. Ворони часто кричать – до дощу. Ластівки низько літають – до дощової погоди.Іменини 22 червня відзначають:

Олександр, Кирило, Іван, Олексій, Марія, Маріанна.

Раніше ми писали, коли найкраще ловити карася в цей період.

Також з’явився календар свят і вихідних на липень. Стало відомо, чи будуть українці відпочивати додатково.

Джерело: Народна Правда