Яке свято відзначаємо 25 червня: що не можна робити, прикмети, хто іменинник

Яке свято відзначаємо 25 червня: що не можна робити, прикмети, хто іменинник
Автор Желізняк Олександр в Новини

25 червня православна церква відзначає день Онуфрія Великого, який жив у IV столітті.

Про всі прикмети і заборони цієї дати – читайте в матеріалі Styler.

Святий спочатку жив в одному з монастирів, а потім, побажавши подвижницького життя, пішов у пустелю. Він стійко переносив всі тяготи і позбавлення, багато постив, молився і боровся з пристрастями. Не раз був близький до смерті. Тому святий Онуфрій став прообразом мужності і захисту від смерті. Прожив преподобний в пустелі 60 років і помер у похилому віці.

За народного свята проходить торжество Петра Солнцеворота. У зв’язку з цим слід було на стіл ставити перші страви без риби. В іншому випадку вже найближчим часом доведеться опинитися в ситуації, коли перед кимось доведеться виправдовуватися не по справі.

Головні прикмети цього дня Дощ цього дня віщував мокрий сінокіс. Якщо добре видно Чумацький шлях – значить, на вулиці устоїться ясна погода. Багато роси в цей день – до хорошого врожаю. Ластівки літають високо – до ясної погоди, а якщо сич вночі активізується або защебетали горобці – до дощу. Білі хмари в цей день могли принести град. Град чекали від хмар, які прямували із західного боку. Якщо в цей день качки і гуси, пливучи по водоймі, часто пірнали і били по воді — чекали дощу.Що не можна робити в цей день Не можна лягати спати раніше півночі, інакше не реалізуєте свої плани. Не рекомендується носити темний одяг – він привертає нечисту силу. Вагітним заборонено дозволяти кому-небудь торкатися до свого живота, інакше дитина народиться занадто довірливою. До обіду в цей день не можна було сіяти гречку, тоді як після полудня вже заборонялося садити овес і пшеницю. 25 червня не варто було косити траву.У кого іменини в цей день Аркадій Арсеній Євген Орест Анастасія

Раніше ми публікували церковний календар на липень 2022, всі його свята і дати.

Нагадаємо, що до 11 липня триває Петрів піст. До Петра і Павла діє добровільне обмеження в їжі, бо важливіше все ж піст духовний, який полягає в смиренні, покаянні, боротьбі з власними гріхами, пристрастями і шкідливими звичками.

Джерело: Народна Правда