Свято 28 червня: чому цей день небезпечний, що не можна робити

Свято 28 червня: чому цей день небезпечний, що не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини

28 червня православні вшановують пам’ять мученика Віта Римського, його вихователя Модеста і годувальниці Крискентії.

Що не можна робити в цей день, прикмети цієї дати-читайте в матеріалі Styler.

Цей мученик-один з найулюбленіших в Європі. Православні моляться святому Віту про позбавлення від хвороб і зміцнення здоров’я. Також його просять захистити від біди домашню худобу. Також це свято-крайній термін посіву зернових культур.

У цей день люди доглядають за худобою на пасовищах. Їх захищають від свіжих пагонів вівса, від якого Тварини можуть постраждати.

День Фіта у народі вважається нещасливим і небезпечним. Тому в цей день за старих часів намагалися не ходити в ліс і на природу, і особливо на річку.

Які важливі прикмети цього дня Перед дощем суцвіття нагідок закриваються, мальва никне, в’яне, фіалка згинає стеблинка. Коники голосніше звичайного стрекочуть-чекай опадів. Поросята верещать-до сирої погоди. Скотина на пасовищі важко дихає, з шумом видихає повітря – до дощу. При гарній погоді корови і вівці самі повертаються з пасовища і поспішають під навіс або в сарай – до грози. Що не можна сьогодні робити купатися у відкритих водоймах; ходити в ліс, на луг; розчісуватися, їсти і пити, з кимось розмовляти – якщо людина зібралася проводити обряд з потопельником; кричати-краще взагалі говорити напівпошепки; викидати недоїдки зі столу; розповідати комусь поганий сон, якщо приснився – а то збудеться.

День ангела справляють Кіра, а також Григорій, Єфрем, Лазар, Михайло і Модест, Семен і Федір.

Вам буде цікаво прочитати церковний календар на липень 2022, всі його свята і дати.

Читайте також, психолог розповіла, чи доречні Феєрверки та святкування під час війни.

Джерело: Народна Правда