Яке церковне свято 29 червня: що заборонено робити, головні прикмети

Яке церковне свято 29 червня: що заборонено робити, головні прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини

26 червня православні християни вшановують пам’ять святителя і чудотворця Тихона, єпископа Амафунтського, який жив у V столітті на Кіпрі. У народі дата відома під назвою Тихон Тихий, оскільки в цей день земля, звірі та багато птахів поводилися тихіше.

Які традиції та прикмети побутували в цей день за старих часів, і що не можна робити – читайте в матеріалі Styler.

Віруючі 29 червня молилися святому Тихону про здоров’я і зцілення від усіх хвороб, а особливо від недуг, пов’язаних з ногами, і від зубного болю.

За звичаями в цей день вдавнину завершували всі посівні роботи, а після праці в полі люди збиралися за багато накритим столом і пригощалися всілякими стравами, пили вино. При цьому ті, хто дотримувалися Петрів піст, не забували про обмеження – не слід було їсти м’ясо, молочні продукти і яйця.

Що заборонено робити на Тихона Тихого У цю дату не можна було нічого сіяти – вірили, що в іншому випадку врожаю не буде і нічого не виросте. Також день вважався несприятливим для важливих починань – заручини та весілля переносили на інші дати. Забобонні вважали, що нові знайомства 29 червня не обіцяли нічого хорошого. Не можна було сваритися в цей “тихий” день і з’ясовувати стосунки, пліткувати.У кого іменини 29 червня

У цю дату дні ангела відзначають:

Єфрем, Костянтин, Михайло, Петро, Тихон.Основні прикмети в цей день Якщо у вечірній і нічний час ясно видно смугу Чумацького шляху, то це віщувало сонячні дні. Якщо сьогодні з самого ранку папороть звернула листя, значить на наступний день буде сильна спека. Якщо 29 червня закриті квітки у кульбаби, польового в’юна або гвоздики – це обіцяло скору негоду. Якщо сьогодні притихли коники, то це теж віщувало погіршення погоди. Якщо до цієї дати вже відцвіла липа – чекай на ранню осінь.

Раніше ми публікували церковний календар на липень 2022, із зазначенням усіх святкових дат.

А також розповідали, до якої дати триває Петрів піст, при якому діє добровільне обмеження в їжі.

Джерело: Народна Правда