Як правильно вибрати фекальний насос: види та пристрій

Як правильно вибрати фекальний насос: види та пристрій
Автор Желізняк Олександр в Новини

Якщо на дачній ділянці або в заміському будинку немає централізованої каналізації, єдиний варіант відведення нечистот – встановити дренажно фекальний насос. Обладнання має різноманітне застосування у будівництві, у побуті та в комунальних службах. Основна сфера застосування насоса – осушення затоплених приміщень невеликого об’єму (підвали, бокси), відведення побутових стоків від пральних та посудомийних машин, осушення зливних колодязів та приямків. Іноді виникає необхідність відкачати не просто брудну воду, а й рідину з довговолокнистими фракціями. У цьому випадку знадобиться фекальний насос із подрібнювачем. Розміри частинок, що переробляються, можуть досягати 10 см в діаметрі, і навіть у цих випадках він продовжить свою роботу без збоїв.

Види фекальних насосів

Як правильно вибрати фекальний насос: види та пристрій

За типом установки розрізняють основні види фекальних насосів, що відрізняються принципом роботи, потужністю та конструкцією:

 • Занурювальний. Служить для відкачування води із підвалів, різних водойм. Його основне призначення – перекачування дощової, ґрунтової води, злив нечистот від пральних машин та іншого обладнання. Але основне призначення занурювального фекального насоса – відкачування сильно забрудненої води, фекалій та стічних вод з великими або довговолокнистими забрудненнями. Такий агрегат неможливо забити, оскільки проточні канали у ньому досить широкі;
 • Напівнавантажений. Подібний каналізаційний насос вміщує різну граничну глибину занурення. Він лише наполовину занурений у рідину – частина насоса опущена у воду, а двигун прикріплений до поплавця. Завдяки таким агрегатам ви легко впораєтеся з рідким мулом, що скупчився на дні водоймища, фекальними масами, торфом, мазутом, нафтою;
 • Поверхневий. Використовується для водопостачання у заміських будинках та поливу ділянки. Висота підйому води – 45 м, глибина забору – 8 м.

Як влаштований фекальний насос

Як правильно вибрати фекальний насос: види та пристрій

Пристрій фекального насоса досить простий, представлений у вигляді моноблока, який має високу продуктивність і допустиму глибину занурення 5 м. Його поміщають на дно вигрібної ями прямо в її вміст. Так як фекальний насос працює в постійному контакті з агресивним середовищем, його корпус повинен бути міцним і герметичним, а значить виготовлений з матеріалу, стійкого до руйнування та корозії. До яких можна віднести:

 • Нержавіюча сталь. Найбільш стійка до впливів хімічного та механічного характеру, а також надійна та довговічна, проте має найвищу ціну;
 • Чавун. Високоякісні, зносостійкі апарати, які забезпечать тривалий термін експлуатації, але менший, ніж попередник. Недоліком є їхня велика маса, яка ускладнить установку агрегату.

Як працює фекальний насос?

Як правильно вибрати фекальний насос: види та пристрій

Обладнання для відкачування каналізації відрізняється високою пропускною здатністю при невеликих розмірах пристрою. Завдяки добре ізольованим з’єднанням корпусу та мережевого шнура занурювальний насос можна безпечно використовувати навіть при зануренні на глибину до 7 м. Принцип роботи насосного обладнання ґрунтується на таких діях: стоки надходять у бак, де відбувається їхнє скупчення. Резервуар укомплектований датчиком, який показує рівень наповнюваності. Як тільки бак заповнений, насос видаляє накопичені нечистоти в септик, що знаходиться поблизу.

Вибір фекального насосу

Як правильно вибрати фекальний насос: види та пристрій

Як уже було сказано вище, дренажно-фекальний насос чудово справляється з відкачуванням нечистот і фекалій, а значить, наявність такого обладнання в будинку дозволить влаштувати ванну, туалет або кухню в кімнату, де хочете (навіть на другому поверсі). Насос для каналізації може працювати в різних положеннях: вертикальному та горизонтальному. Тільки варто врахувати, що за вертикального розташування фекального насоса глибина закачування скорочується з максимальних 100 метрів до 7. Приймаючи рішення про вибір насосного обладнання для відкачування вмісту з каналізаційної системи, потрібно проаналізувати ряд умов, за яких воно буде експлуатуватися.

Як вибрати фекальний насос? Для цього враховують такі технічні характеристики:

 • Робочий час;
 • Глибина занурення;
 • Відстань від насоса до зливу;
 • Наявність шредера;
 • Бажана продуктивність;
 • Діаметр труби, якою проходять стічні води;
 • Розрахунковий діаметр твердих тіл;
 • Максимальна та мінімальна температура стічних вод.

Популярні бренди фекальних насосів

Як правильно вибрати фекальний насос: види та пристрій

Проаналізувавши асортименти насосів для систем каналізації, ви зможете зробити правильний вибір обладнання для своєї заміської ділянки. На ринку представлені потужні та продуктивні побутові фекальні насоси від українських та зарубіжних фірм. Насосне обладнання при цьому відрізняється як за технічними параметрами, так і вартістю. На особливу увагу заслуговують виробники, які пропонують фекальний насос для вигрібної ями, адаптований до робочих умов у нашій країні. Це бренди Sprut, Vitals, Aquatica, DAB, Optima, Speroni, Werk, Бурштин, Насоси Устаткування, Світязь і т.д. Всі ці моделі відрізняються надійністю та придатні для тривалої безперервної роботи.

Джерело: Народна Правда