Журналістське розслідування, український IT бізнес мільярдерів із росії

Журналістське розслідування, український IT бізнес мільярдерів із росії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Публікації

Брати Бухмани – доларові мільярдери родом із росії. За версією Вікіпедії та Форбс брати увійшли до списків найбагатших за 2021 рік бізнесменів цієї країни.

Їхня компанія Playrix змогла стати гігантом у світі мобільних ігор і навіть – а тут важливо! – поглинула низку успішних українських компаній. Таких як VOKI Games, Home Games, Zagrava Games, 4friends та Boolat Play. Тобто штат компанії налічує сотні українських співробітників, які нині страждають від воєнних дій на території нашої держави. 

Сотні компаній по всьому світу, які мають персонал в Україні, пішли з російського ринку і донатять на потреби української армії чи на гуманітарну допомогу в Україні. А от Playrix почали видаляти повідомлення у робочих чатах. Не будемо викреслювати того факту, що компанія Бухманів все ж доклала зусиль до допомоги своїм співробітникам: українців одразу ж відправили в оплачувану відпустку, потім виплатили гроші та запропонували організувати евакуацію до інших країн. Але цікаво: це стосується не лише українських співробітників, але і російських.  

Компанія також не залишилась осторонь донатів Україні. У середині березня Бухмани оголосили про намір пожертвувати півмільйона доларів українському Червону Хресту. Хоча спочатку, подейкують, вони рекомендували утриматись від благодійності. Але чи можна казати, що ций донат дозволяє заплющувати очі на сплату шалених податків у бюджет рф? 

Як держава буде протистояти таким недобросовісним компаніям? Чи зможуть українські співробітники Playrix зберегти свою роботу?

Чому донині не було офіційної реакції українських «дочок» компанії на цю ситуацію? Ми спробували вийти на зв’язок із представниками цих студій. Що із цього вийшло? 

Як довго вони продовжать тепленько сидіти на російських ринках і заробляти криваві рублі?

Усі відповіді та подробиці – у нашому першому сюжеті.

Джерело: Народна Правда