Експерт пояснив, за яких умов окупанти можуть піти в наступ на Харків

Експерт пояснив, за яких умов окупанти можуть піти в наступ на Харків
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Російські окупаційні війська на сьогодні фізично не можуть зайняти Харків. Однак якщо росіянам вдасться прорвати оборону Донбасу, то вони спробують провести операцію на харківському напрямку.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

Експерт розповів, що на території Росії біля Харківської області зараз стоїть в резерві 144 дивізія, яку можуть задіяти для захоплення або блокади Харкова.

“Якщо уявити, що на півдні, на Донбасі піде прорив, по Ізюмському напрямку піде прорив на південь, а потім на захід у бік Харкова, то хтось повинен піти на зустріч ще з півночі. Саме ця дивізія може зайнятися проведенням операції на цьому напрямку. А просто взяти і піти цією дивізією зараз – це безглуздо, тому що у них там зараз немає ніяких успіхів”, – сказав він.

За оцінкою експерта, у росіян навпаки може виникнути проблема на Харківському напрямку. Оскільки зараз армія РФ перекидає свої сили на південь.

“Українські війська можуть почати контрнаступальні дії на Ізюмському напрямку. А там у них все дуже хитке, українська армія може перебити логістичні комунікації на цьому напрямку”, – пояснив Самусь.

Він додав, що зараз війська РФ спробують всіма силами утримати Херсон.

Нагадаємо, українські військові відбили всі спроби просування росіян на Бахмутському напрямку, а також штурмові дії в напрямку Мінеральне – Авдіївка. При цьому у окупантів спостерігається частковий успіх на напрямку Донецьк – Піски.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: Народна Правда