Дієтолог пояснила, чи для всіх помідори однаково корисні

Дієтолог пояснила, чи для всіх помідори однаково корисні
Автор Желізняк Олександр в Новини

Помідори є одними з найпопулярніших продуктів в нашому раціоні. Ці овочі містять лікопін, який є потужним антиоксидантом. Авторитетний український експерт в області здорового харчування пояснила, для кого помідори особливо рекомендовані до вживання і чому.

Про це дієтолог Світлана Фус розповіла у своєму Facebook.

Пігмент лікопін, який і надає помідорам їх “фірмовий” червоний колір, в організмі людини не синтезується, проте надходить тільки з їжею.

“Основним його джерелом є томати – до 80% від загального споживання”, – зазначає фахівець.

У помідорі може міститися від 5 до 50 мг/кг, в залежності від сорту овоча (чим червоніше – тим цього пігменту більше).

Які функції виконує лікопін: захищає клітини організму від вільних радикалів, не руйнується при нагріванні та засвоюється з жирами, профілактика катаракти та вікової макулярної дегенерації (хвороба сітківки очей у літніх людей), знижує ризик розвитку атеросклерозу, допомагає шкірі залишатися пружною.

“Лікопін буде особливо корисний людям що палять або людям, які працюють на шкідливому виробництві”, – говорить дієтолог.

Кому не слід налягати на помідори

Також експерт звертає увагу, що у помідорів практично немає побічних дій і протипоказань. Але все ж в деяких випадках і при ряді особливостей організму з цими плодами потрібно бути обережним. Це стосується:

людей з алергічною реакцією, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при захворюваннях суглобів, при аутоімунних захворюваннях.

Нагадаємо, раніше лікарі з’ясували, який сорт помідорів в рази корисніший за інші.

А також ми писали, який спосіб допоможе зберегти ці овочі надовго свіжими.

Джерело: Народна Правда