Свято 5 серпня: що сьогодні відзначає церква, прикмети дня, у кого іменини

Свято 5 серпня: що сьогодні відзначає церква, прикмети дня, у кого іменини
Автор Желізняк Олександр в Новини

5 серпня 2022 року православні християни вшановують Почаївську ікону Божої Матері, а за народним календарем відзначається свято Тихона Безсонника.

Що можна і не можна робити, традиції, прикмети і кого привітати з Днем ангела – читайте нижче в нашому матеріалі Styler.

5 серпня віруючі вшановують пам’ять мученика Трохима. У народі це свято ще називають Трохимом Безсоником. Таку назву свято 5 серпня отримало, бо з самого ранку до пізньої ночі селяни працювали в полі і на городі, займалися сільськогосподарськими роботами.

5 серпня також відзначається День Почаївської ікони Божої Матері. Почаївська ікона Божої Матері – це найбільш шанована святиня у православних християн. Відомо, що ікона вже близько 400 років знаходиться в Почаївській Лаврі Тернопільської області.

День Трохима Безсоника називали також святом Калинки-Малинки, бо молодь і дорослі вирушали збирати дозрілу малину і калину. На Русі дуже цінували калину, оскільки з неї готували всілякі зілля і настоянки, застосовували ягоди як кровоспинний засіб і використовували в кулінарії

Головні прикмети 5 серпня Опади на Трохима — до хорошого врожаю. Вранці накрив туман – буде багато грибів. Пугач видає гучні звуки-до холодів. Увечері 5 серпня по землі стелиться туман — чекай гарної погоди. На світанку яскраво світять зірки – скоро почнуться дощі. Чим голосніше кричать птахи, тим тепліше буде зима.Що не можна робити в цей день Сьогодні не можна довго спати, тому що удача в справах відвернеться від людини. Не можна працювати в полі та на городі в другій половині дня. Хлопцям заборонялося ходити в ліс, щоб не зустріти русалок. Не можна їсти калину і рубати її гілки. Це принесе нещастя і хвороби. Не можна проявляти жадібність, сумувати та лаятися.

5 серпня День ангела відзначають люди з іменами: Трохим, Віталій, Андрій, Федір, Михайло, Анна.

Читайте також про всі церковні свята серпня 2022.

А також вам буде цікаво, кого привітати з іменинами і як правильно назвати дитину в серпні.

Джерело: Народна Правда