Свято 18 серпня: що заборонено в переддень Спаса, а що зробити треба обов’язково

Свято 18 серпня: що заборонено в переддень Спаса, а що зробити треба обов’язково
Автор Желізняк Олександр в Новини

18 серпня, в переддень Яблучного Спаса, або Преображення Господнього, вшановується пам’ять мученика Євсигнія з Антіохії. В народі цей день прозивали Євстигней-житник, і мав він свої неповторні звичаї.

Що можна і не можна робити, традиції, прикмети, чим цей день особливий і кого привітати з днем ангела – читайте нижче в матеріалі Styler.

18 серпня День ангела святкують: Марія, Дарія, Симон, Іван, Христина, Юхим, Євдокія, Максиміліан, Євстигней.

Що треба зробити в цей день

Колись 18 серпня збирали і молотили перший ячмінь, і випікали з нього хліб.

Вважалося великою удачею знайти стебло з 12 колосками. Якщо вдавалося знайти такий колос, то його приносили додому і зберігали до наступного літа.

На Євстигнія колись їли сиру цибулю. В народі вірили, що це принесе міцне здоров’я і енергію. Якщо цибуля занадто гірка, то її запивали квасом або компотом.

Треба навести лад в домі і дворі, підготуватися до Спаса. Адже 19 серпня працювати не можна. В цей день варто зібрати кошик для освячення з яблуками, грушами, сливами, виноградом, городиною, колосками, барвінком тощо.

Ніч 18 серпня вважалася небезпечною через розгул нечистої сили. Тому наші предки намагалися закінчити всі справи до настання темряви.

Свято 18 серпня: що заборонено в переддень Спаса, а що зробити треба обов’язково

Приготуйтеся святкувати Яблучний Спас (фото: 0512.com.ua)

Прикмети цього дня Якою буде погода 18 серпня, таким буде і грудень. Грім з ранку віщує дуже спекотну погоду. Багато дощових хробаків вилізло – чекай скоро дощу. Якщо птахи літають низько над землею, то незабаром буде гроза. Якщо на вулиці прохолодно, а на болоті жаби квакають, то скоро потеплішає.Що не можна робити 18 серпня Відкладати справи на потім, брати щось у борг. Голосно розмовляти, кричати, сваритись, бажати комусь зла, співати. Ходити босоніж по траві. Планувати далекі подорожі. Робити важливі покупки. Їсти скоромне – м’ясо, молоко, яйця, оскільки триває Успенський піст. Спати вдень – болітиме спина. Після сутінків небажано виходити з дому, щоб не сталося біди.

Раніше ми писали, які свята чекають нас за церковним календарем на вересень 2022.

Також повідомлялося, як підготуватися до Яблучного Спаса.

Джерело: Народна Правда