Посаду в Харківській СБУ Дудін використовув для особистого збагачення та працевлаштування коханок

Посаду в Харківській СБУ Дудін використовув для особистого збагачення та працевлаштування коханок
Автор Желізняк Олександр в Новини

Нині заарештований колишній голова Управління СБУ в Харківській області Роман Дудін використовував посаду для вимагання, особистого збагачення та колабораційної діяльності.

Нагадаємо, наприкінці травня президент Володимир Зеленський звільнив Дудіна з посади голови ГУ СБУ у Харківській області з формулюванням «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто». 11 вересня Дудіна затримали в одній з західних областей України, 12 вересня суд обрав йому запобіжний захід — арешт без можливості внесення застави.

ДБР та СБУ підозрюють Дудіна у державній зраді та дезертирстві. За версією слідства, після 24 лютого 2022 року Дудін умисно перешкоджав органам управління області організовувати оборону міста. Фактично він діяв у інтересах російської федерації та готував область до захоплення ворогом. Свідомо саботував організацію контррозвідувальної і контрдиверсійної діяльності для оборони області. Тепер йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як нам стало відомо, ще будучи на посаді Дудін направляв на нафтопереробну базу в Шебелинці листи про необхідність допомогти пальним управлінню, проте до ГУ СБУ пальне не надходило: реалізовувалося через мережу АЗС «Маршал». За такою схемою на «чорний ринок» пішло приблизно  3000 тонн вартістю близько $3 млн. Також отримував  від спонсорів кошти на будівництво спортзалу ГУ СБУ, проте з підрядником не розрахувався, кошти — близько $500 тис. — привласнив. Також був залучений у схему з розкрадання лісу, який начебто мали використати для облаштування позицій, а фактично збували нелегальним лісопилкам в Харківській та Полтавскій області. Своїх коханок і коханців Дудін призначав на керівні посади, які допомагали розвалювати управління.

В перші дні російського вторгнення Дудін самовільно залишив посаду та фактично втік на Волинь. За непідтвердженою інформацією, він міг передати окупантам дані про главк, де зберігалися БК і зброя. «Орки, які залетіли в місто, тикалися в ворота поліцї. Скоріш за все переплутали адреси. Також є інформація про те, що в одного зі знищенних росіян будівля главку була позначена червоним кольором, як місце куди потрібно прибути», — розповів нам один зі співрозмовників.

Після своєї відставки Дудін розгорнув потужну кампанію з дискредитації військово-політичного керівництва України.

Джерело: Народна Правда