Обробка скла: типи та технології

Обробка скла: типи та технології
Автор Желізняк Олександр в Новини

Скло часто використовується в інтер’єрі житлових та нежитлових приміщень. А завдяки тому, що сучасні технології обробки скла дозволяють проводити практично будь-які маніпуляції з даним матеріалом, то його часто використовують як прикрасу інтер’єрів. Полірування, шліфування, нанесення плівки та різних малюнків, порізка на необхідні розміри, свердління отворів будь-якого діаметру – все це дозволяє виготовляти скло з будь-якими параметрами.

Ви можете самі вибрати форму скла, малюнок на ньому, унікальні композиції та багато іншого. А замовити послугу з обробки скла у Києві та інших містах України можна у компанії ВіЯр https://viyar.ua/catalog/obrabotka_stekla/ .

Типи обробки скла

Існує кілька сучасних типів обробки скла та дзеркал:

  1. Термічний. Матеріал обробляється за рахунок сильного нагрівання до температури понад 5000 градусів за Цельсієм, після чого він різко охолоджується. Така обробка надає йому міцності та стабільності. Також термічним способом скло гартується. А на матеріалі утворюється полімерна захисна плівка.
  2. Механічний. При цьому типі обробки використовуються різні абразиви, за допомогою яких скло шліфується, на нього наносяться будь-які малюнки та візерунки.
  3. Склейка. За рахунок застосування ультрафіолетових випромінювань можна склеювати між собою різні скляні елементи.
  4. Хімічний. Для хімічної обробки використається кислота, яка розчиняє матеріал. За допомогою такої кислоти на поверхню можна наносити матові малюнки.

Використовуватися може як один тип склообробки, так і кілька типів одночасно. Наприклад, скло можна обробити абразивами, нанісши на нього різні малюнки, або зробити кілька отворів, а після загартувати за допомогою термічного загартування.

Технології обробки скла

Є багато різних технологій обробки скла:

  • Фацетування скла. Це технологія обробки кромки скла. Вона дозволяє зробити торці більш естетичними та безпечними для людини.
  • Порізка. Для різання скла зазвичай використовується дороге обладнання. Воно дозволяє вирізати вироби будь-яких розмірів та форм. При створенні оригінального інтер’єру дизайнери та прості обивателі часто використовують скляні вироби незвичайних форм.
  • Свердління. Скло є твердим, але одночасно з цим і ламким матеріалом. З цієї причини свердління отворів у ньому є досить складним технологічним процесом. Отвори різних форм у склі або дзеркалі можуть знадобитися для встановлення кріпильних елементів, вітрин, фурнітури або просто як дизайнерське рішення.
  • Склейка. Ця технологія передбачає використання ультрафіолету та спеціального клею. Поєднувати між собою можна як кілька скляних виробів, так і скло з іншими матеріалами, наприклад, металом.
  • Матування. Така технологія застосовується для того, щоб зробити поверхню більш матовою, а також нанести на неї візерунки та малюнки.

Обробка скла: типи та технології

До інших технологій обробки скла відносяться загартування, миття, хімічна обробка. Ціна послуг залежить від вибраних типів обробки, а також від технологій, що використовуються.

Джерело: Народна Правда