7 жовтня: чому цей день особливий, що не можна робити, у кого день ангела

7 жовтня: чому цей день особливий, що не можна робити, у кого день ангела
Автор Желізняк Олександр в Новини

7 жовтня православна церква вшановує пам’ять святої Фекли.

У матеріалі Styler читайте про всі традиції та заборони цього свята, а також у кого день ангела.

Мучениця у 18 років була заручена з юнаком із багатої родини. Але, почувши проповідь апостола Павла, вирішила стати християнкою і не виходити заміж. Юнак поскаржився правителю міста, і апостола заарештували. Фекла таємно вночі втекла з дому і пробралася до в’язниці. Там три дні вона провела біля ніг проповідника, доки її не знайшли.

За рішенням суду святого Павла вигнали з міста, а Феклу засудили до багаття. Але дощ не дав полум’ю торкнутися дівчини. Вона пішла за Павлом. Оселившись у печері, Фекла силою своєї віри багатьох вилікувала та обернула на шлях християнства. Вона дожила до глибокої старості та у віці 90 років померла.

У народі вірили, що все, що зав’яжеш на Феклу, не можна розв’язати. Тож у цей день часто грали весілля. Наші пращури вважали, що шлюб, укладений 7 жовтня, буде дуже міцним та щасливим.

Цього дня треба молитися святій Феклі, просячи про все, чого зараз потребуєте.

Головні прикмети 7 жовтня Грім гримить – зима буде теплою та малосніжною. На дубі багато жолудів – зима виявиться не морозною, а наступного літа буде хороший урожай. Птахи ширяють низько – зима прийде скоро і буде морозною. Сонце яскраво світить – чекайте зміни погоди.Що не можна робити на день Фекли Цього дня не можна давати гроші у борг, а також самому позичати. Не варто вживати алкоголь. 7 жовтня не варто погано про рідних чи близьких, щоб не спричинити лихо. Не варто відмовляти у допомозі, щоб і самому весь наступний рік не потребувати.У кого сьогодні іменини

Сьогодні день ангела відзначають власники таких імен: Степан, Сергій, Павло, Ібрагім, Давид, Владислав, Віталій, Василь, Антон, Андрій та Фекла.

Раніше ми писали, коли відзначати Покрова Пресвятої Богородиці , і що потрібно встигнути зробити.

Також читайте, які свята та вихідні ми відзначимо у жовтні 2022 року.

Джерело: Народна Правда