Російські винищувачі влаштували провокацію у зоні навчань НАТО

Російські винищувачі влаштували провокацію у зоні навчань НАТО
Автор Желізняк Олександр в Новини

Альянс НАТО заявив у п’ятницю про те, що два російські винищувачі здійснили “небезпечний та непрофесійний обліт” кораблів альянсу під час звичайних операцій у Балтійському морі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Голос Америки”.

Військово-морське командування НАТО заявило, що в четвер вранці літаки пролетіли над кораблями на висоті 91 метр і на відстані 73 метри після того, як російські пілоти не відповіли на повідомлення натовських військових.

“НАТО вважала взаємодію небезпечною та непрофесійною, оскільки вона проводилася в небезпечній зоні, яка була залучена для навчань ППО, а також через висоти та близькість літаків. Взаємодія збільшила ризик прорахунків, помилок та нещасних випадків”, – йдеться у заяві.

У заяві йдеться про те, що сили НАТО «діяли відповідально» відповідно до чинних правил.

“НАТО належним чином реагуватиме на будь-яке втручання у свою законну діяльність у цьому районі, яке ставить під загрозу безпеку наші літаки, кораблі або їхні екіпажі. НАТО не прагне конфронтації і не становить загрози”, – йдеться в повідомленні.

Інцидент стався на тлі загострення напруженості між західним військовим альянсом та Росією через вторгнення Москви до України.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про перехоплення двох стратегічних бомбардувальників РФ у районі Аляски. При цьому вони не входили до повітряного простору США чи Канади.

До цього авіація НАТО перехопила російські винищувачі Польщі та Швеції.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: Народна Правда