Базальтова вата у теплоізоляції

Базальтова вата у теплоізоляції
Автор Желізняк Олександр в Новини

На профільних будівельних ринках базальтова теплоізоляція є найпопулярнішим утеплювачем, який повністю задовольняє потреби споживача за якістю та вартістю. Цей теплоізоляційний матеріал виготовляється з вулканічного базальту і є безладно сплетені мінеральні волокна, спресовані в різні форми. Візуально мінеральна (кам’яна) вата виглядає як маса з хаотично покладених голкових волокон. Як основна сировина для виготовлення мінералів беруться гірські та метаморфічні породи габро-базальтового типу.

Властивості та переваги базальтової теплоізоляції

Головною перевагою, якою володіє базальтова вата, фахівці називають її підвищену теплопровідність. Коефіцієнт теплової провідності мінвати коливається в діапазоні 0,034-х до 0,039 Вт, це говорить про те, що матеріал практично не проводить через себе тепло, що робить його застосування в теплоізоляції приміщень найбільш ефективним. До інших характерних переваг та властивостей кам’яної вати відносяться:

  • стійкість до дії відкритого вогню;
  • гарна шумоізоляція та невелика вага, стійкість до хімічної агресії;
  • екологічна чистота; міцність на розрив;
  • висока температура плавлення, за якого не виділяється жодних шкідливих речовин;
  • відмінні показники гідрофобності та паронепроникності;
  • Універсальність використання, експлуатаційна довговічність.

Серед існуючих незначних недоліків, які притаманні мінеральній ваті, виділяється необхідність використання (у процесі укладання) індивідуальних захисних засобів – спеціальних окулярів, респіратора, щільних рукавичок та спецодягу. Захист убереже від попадання на шкіру колючих волокон, що викликають у людини подразнення шкірного покриву та свербіння.

Сфери застосування базальтового утеплювача

Високі технічні та експлуатаційні характеристики кам’яної вати дозволяють її ефективне використання у всіх типах будов, як житлової та адміністративної, так і виробничої спрямованості. Найчастіше базальтовим утеплювачем ізолюють від втрат тепла такі ділянки будівель: фасад, дах, стелі, покриття для підлоги, перегородки об’єкта та його стіни. Також цей матеріал активно використовується при проведенні трубопроводів і як високонадійна перешкода для вогню.

Джерело: Народна Правда