Технічні коноплі здатні замінити пластик?

Технічні коноплі здатні замінити пластик?
Автор Желізняк Олександр в Новини

Мало хто знає, але коноплі – це нафта, лише зелена. Цей ресурс швидко відновлюється, його легко видобувати, а паливо, виготовлене з конопель, максимально екологічне. Чому фермеру буде вигідно посіяти насіння конопель, а не, припустимо, бавовну? Тому що він зможе реалізувати абсолютно всі частини рослини та обов’язково виявиться «у плюсі», а також заощадить на обробці та поливі рослин. Насіння придатне для корму тваринам, виготовлення конопляної олії, стебла підуть на багаття та волокно. А деякі частини культури будуть перероблені в нафту, що дозволить зберегти планету та знайти альтернативу пластику та синтетиці.

Чому технічні коноплі практично не використовували на початку 20-го століття?

На цей час припала поява новітніх технологій. Наприклад, почався видобуток целюлози з деревини, з’явився пластик, целофан та інші матеріали синтетичного походження. Усі вони виготовлялися з нафти, а натуральні вироби навмисно витіснялися із ринку. Так сталося, що саме коноплі склали найбільшу конкуренцію промисловцям. З неї можна виробляти якісний папір, біорозкладається пластмасу та одяг з тривалим терміном носіння. Але через зникнення виробів з конопель та використання продуктів, що виробляються з нафти, значно погіршилася екологічна ситуація в усьому світі.

Останні два десятиліття ознаменувалися відновленням переробки конопель, тому що у людства виникла гостра потреба у натуральних матеріалах. З гектара землі, засіяної коноплею, можна отримати вчетверо більше сировини, ніж у результаті переробки такої ж кількості лісу. Причому на вирощування такого обсягу дерев піде не менше 5 років, а рослина конопель досягне зрілості лише за 3-4 місяці.

Тканину з конопель виробляти також вигідно. Наприклад, якщо замість цієї культури вирощувати бавовну, то фермеру доведеться добряче витратитися. Йому буде необхідно організувати полив площі, закупити пестициди та обробити ними ділянку. У випадку з коноплею все простіше – культура росте не гірше за бур’ян, під відкритим небом їй достатньо дощу для поливу, використовувати пестициди немає необхідності. А це ще один плюс на користь екології.

Синтетиці – ні!

Шляхом переробки конопель на виробництві можна отримати багаття, а з неї виготовити пластик. Матеріал буде біорозкладним і не зашкодить природі. За своєю міцністю він здатний створити конкуренцію звичайному, його можна використовувати навіть у літакобудуванні. Не кажучи про те, що перероблені коноплі дуже потрібні в будівництві. З конопляних плит будують будинки, утеплюють стіни. Такі приміщення дуже теплі взимку, а спекотні дні в них прохолодно.

Варто згадати, що коноплі здатні поглинути вчетверо більше вуглекислого газу, ніж дерева. Очищає не лише повітря, а й землю, відновлює ґрунт. Особливістю будови рослини є подовжена коренева система, тому йому вдається одержувати поживні речовини з глибоких шарів землі. Відповідно, виснажений ґрунт збагачується корисними речовинами і стає родючим. З огляду на все вище написане, вибір виробника на користь вирощування коноплі, а не нафтопереробки, буде правильним рішенням.

Джерело: Народна Правда