Як відновити паспорт під час воєнного стану: що потрібно знати

Як відновити паспорт під час воєнного стану: що потрібно знати
Автор Желізняк Олександр в Новини

Під час повномасштабної війни в Україні існує велика ймовірність втрати документів.

РБК-Україна розповідає, що треба для відновлення паспорта та куди звертатись.

В разі втрати паспорта, необхідно в першу чергу подати заяву в поліцію отримати підтвердження про її реєстрацію. Після чого можна звернутись до однієї з трьох установ для отримання нового документу:

підрозділ ДМС; ЦНАП; Центр обслуговування громадян “Паспортний сервіс”.

Для оформлення нового паспорта необхідно мати з собою:

заяву в поліцію; витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення вашого паспорту на території України); квитанцію про сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від такої сплати; документи про місце проживання, народження дітей, шлюб, ідентифікаційний номер тощо.

Оформити новий паспорт можна за місцем звернення особи, але лише на підконтрольній Україні території й там, де немає активних бойових дій. Зауважимо, що оформити новий документ можна незалежно від наявності чи відсутності довідки ВПО.

Для розв’язання додаткових питань можна звертатись за номером:

15-48 – на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції; +38 (096) 078-84-33 – для дзвінків з-за кордону та з ТОТ; +38 (066) 813-62-39 – на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО (WhatsApp/Telegram/Viber).

Нагадаємо, 1 грудня, українець, якого примусово вивезли до РФ, оформив посвідчення на повернення в Україну у рамках експериментального проекту.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: Народна Правда