9 грудня – Юріїв день: чому цей день особливий у християн, що не можна робити

9 грудня – Юріїв день: чому цей день особливий у християн, що не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини

9 грудня – це у народному календарі Юріїв день. Церковне свято зветься Георгій Побідоносець. Це особливий день для християн.

У матеріалі Styler ми розповімо про всі прикмети та заборони цього дня. Також ми розповімо, кого сьогодні привітати з іменинами.

Історія свята

Святкування дня Георгія Побідоносця 9 грудня встановив київський князь Ярослав Мудрий у 11 столітті. Цю дату у православ’ї присвятили освяченню Георгіївського храму у 1051-1054 роках у Києві. Георгію Побідоносцю моляться про охорону себе та свійських тварин від вовків.

Вважається, що на осіннього Юрія у вовків весілля, що вони до Різдва або Хрещення (Стрітення) ходять зграями. Наші пращури вірили, що 9 грудня зима остаточно вступає у свої права і починаються справжні холоди.

9 грудня – Юріїв день: чому цей день особливий у християн, що не можна робити Георгій Побідоносець (фото: wikipedia.org)

Головні прикмети цього дня Якщо на вулиці мороз, то 19 грудня також буде морозним. Відлига – взимку будуть часті потепління. Північний вітер – чекайте на сильні заморозки. У мороз на річковий лід виступила вода – незабаром потеплішає. Сні на пагорби лягає – урожай буде багатим. Півні рано розкричалися – перед потеплінням.Що сьогодні заборонено робити Не можна цього дня займатись фінансовими справами – вони будуть неуспішними. Заборонено 9 грудня полювати – нещастя та біди ляжуть на всю родину. Не рекомендується вирушати у подорож, далеку дорогу. Заборонено цього дня пити алкоголь. Не можна їсти кислі продукти, краще віддавати фруктам та ягодам. Не можна сваритись і з’ясовувати стосунки – наслідки таких сварок можуть бути дуже поганими.

День ангела сьогодні відзначають власники таких імен: Опанас, Георгій, Інокентій, Федот та Яків. Привітайте їх з іменинами!

Раніше ми писали про 5 кімнатних рослин, які замінять ялинку на Новий рік.

Читайте також про свята, які відзначатимуть українці у грудні 2022 року.

Джерело: Народна Правда