Росія буде ізгоєм, і світ все більше і більше звикатиме до її ізгойства!

Росія буде ізгоєм, і світ все більше і більше звикатиме до її ізгойства!
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Публікації

З початком 2023-го року окремі західні експерти у своїх публікаціях наголошували на ймовірності того, що в новому році, паралельно з боями в Україні, можуть докладатися нові зусилля для діалогу на різних рівнях. Чи можливий взагалі діалог з теми України, наприклад, між Білим домом та Кремлем і що, зрештою, може стати квінтесенцією такого діалогу, якби він відбувся? Чи могла б бути домовленість, угода, меморандум, договір?

«Моя відповідь базуватиметься на досвіді та хорошому знанні американської політичної культури.

У політичній культурі США – домовитись. Так, може, все щось через це втратять: хтось втратить більше, хтось менше. Мені дуже не подобається така формула, скажу прямо. Але, у нас на цьому багато що базується. Наприклад, базуються багато судових процесів або якісь ділові розбирання. Дуже часто у нас багато що ґрунтується суто на економіці, де принципи та емоції – більш суто символічні і часто стають частиною торгівлі. Ймовірно, саме тому згадані експерти припускають, що певний діалог не виключається», – каже політичний стратег та адвокат Юрій Ванетик (Каліфорнія, США).

«Можливий якийсь договір. Так, його критикуватимуть. Можливо. Хоча я неодноразово говорив, що Захід і, зокрема, США підтримували і продовжать підтримувати Україну. І недавні рішення США тому найяскравіший доказ. Адже головна мета Заходу – щоб зупинився цей жах, щоб можна було починати відновлювати Україну. Це дасть змогу перезарядити Україну. А для Росії, швидше за все, це може стати доказом, мовляв, «ми досягли поставленої мети…» і так далі. Не знаю, що вони собі надумають, але я так це бачу.

Сподіваюся, що я – не правий. Можливо, станеться щось радикальне. Але, гадаю, швидше за все буде призупинення гарячої фази конфлікту. Думаю, що швидше за все так і станеться. Це може бути в середині року до кінця року. Не думаю, що тут буде багато якихось глибоких формальностей – може бути підписано щось, якийсь протокол чи договір. Звичайно, він якось називатиметься. Але, незважаючи на це, мало що зміниться: все одно будуть гарячі точки і все одно Україна продовжуватиме відстоювати своє законне право на суверенітет. Однак офіційно вважатиметься, що на якийсь час припинився геноцид – те, що зараз відбувається, коли Росією знищуються цілі села, українська культура, інфраструктура українських міст, які мають багату історію. У США багато хто хоче це припинити», – зазначає експерт.

На переконання Юрія Ванетика, «у будь-якому випадку до Росії цивілізований світ надалі ставитиметься з недовірою та зневагою. Звичайно, є частина американців, які прагнуть вирішувати подібні питання радикально. Але, як би цинічно це не прозвучало, у нас є люди, які вважають, що цей жах у Європі потрібно просто швидше зупиняти. Усі розуміють, що Росія не стримуватиме своїх обіцянок, але вона принаймні буде змушена офіційно заявити про зупинення чи призупинення конфлікту з Україною, з Європою, з НАТО – усіма, в кого вони там ціляться. Тому й існує у нас думка, що якась домовленість потрібна для того, щоб швидше розпочинати процес відновлення України, її озброєння і, паралельно, продовжувати вже не гарячу, а холодну війну.

У будь-якому разі санкційний пресинг на Росію лише посилюватиметься. Росія буде ізгоєм, і світ дедалі більше звикатиме до її ізгойства. Багатьом країнам буде некомфортно навіть хотіти з нею продовжувати стосунки. Я тут говорю про Китай, Індію, не про якісь незрозумілі країни Африки чи Латинської Америки. Я говорю про потужні країни, які, як правило, поводяться дуже практично. Вони не мають глибокої ідеологічної прив’язки до Росії. Її просто немає».

«Я не бачу, щоб у Росії щось покращилось у будь-якому з варіантів. Так, ймовірна домовленість дала б їй можливість для якогось перегрупування. Можливо. Але, є й паралельна теорія: якщо станеться пауза, то Росії зміниться режим. Це може зайняти час і, зрештою, сьогоднішнє керівництво Росії або зміниться, або піде, або може його переконають змінити позицію.

Для них далі все буде лише гірше та гірше. Так, Росія може перебудуватися на Китай, на якісь африканські чи латиноамериканські країни. Але це все – інше. Це – не Захід. Щойно від країни закривається Захід – така країна починає гнити!», – резюмує Юрій Ванетик.

Джерело: Народна Правда