На рідній Іллі Киві Полтавщині банда виготовляла наркотики і зброю. Злочинців координував Костя Калоша (Костянтин Бедовой)

На рідній Іллі Киві Полтавщині банда виготовляла наркотики і зброю. Злочинців координував Костя Калоша (Костянтин Бедовой)
Автор Желізняк Олександр в Новини

У результаті спецоперації у Полтавській області нейтралізовано потужне кримінальне угруповання, яке тероризувало і намагалось тримати в страху місцевих жителів.

Полтавщина — батьківщина екс-депутата-зрадника Іллі Киви. За нашими даними, бандою керували люди з його оточення, зокрема близький друг Костянтин бедовой, більше відомий на прізвисько Костя Калоша. Як і Кива, він втік з України і розхитує ситуацію в країні з-за кордону.

За даними СБУ, зловмисники налагодили масштабний збут наркотиків і психотропів на території Полтавщини. Речовини збували через розгалужену мережу наркодилерів або використовували систему так званих «закладок». Сотні тисяч грн незаконних «прибутків» вони направляли до злодійської «каси» для підтримки криміналітету та розширення злочинного впливу на інші регіони.

Крім того учасники банди активно озброювались. Для цього організували підпільний «цех» з переробки травматичних пістолетів у бойові зразки. За оперативними даними, зловмисники залякували людей, щоб ті не зверталися до правоохоронних органів: погрожували насильством і фізичною розправою.

До банди входило до 10 осіб. Серед них – кримінальники, яких раніше притягували до відповідальності за вчинення тяжких злочинів. Організатору та шести активним учасникам угруповання повідомлено про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим фігурантам та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як повідомлялося раніше, Кива втік з України до Росії, а Калоша — до Молдови. Вони підтримують зв’язок. З Москви та Кишинева координують так звані «сплячі» ДРГ в український містах, а також допомагають окупантам встановлювати «порядки» на тимчасово окупованих територіях: шукають серед місцевих колаборантів і коригувальників.

Напередодні повномасштабного вторгнення Росії Калоша, по замовленню ФСБ, організував загони бойовиків для захоплення будівлі водоканалу та інших провокацій у столиці. ДРГ базувалися вдома у Калоші (селище Білогородка, вул. Чорнобильська), а також у його комерційних приміщеннях у столиці: вул. Боженко, 86, а також на вул. Антонова, 4, у будівлі стоматології, де працює нарколабораторія. Диверсії вдалося зірвати.

Вже після вторгнення РФ на Київщину, Калоша обіцяв провести їх вглиб території. Зі свого боку окупанти обіцяли йому посаду коменданта Белогородки. На щастя, ЗСУ зупинили ворога, зрадник Калоша, як завжди, боягузливо втік з країни. В квітні 2022 року в мережі з’явився відкритий лист Калоші Путіну. В ньому колаборант просив «звільнити Україну від неофашістів», а також надати йому громадянство і політичний притулок в РФ.

Джерело: Народна Правда