Вітамін D та серцево-судинні захворювання. Джерела вітаміну D

Вітамін D та серцево-судинні захворювання. Джерела вітаміну D
Автор Желізняк Олександр в Новини

Вітамін D відіграє безліч важливих ролей у нашому організмі: від зміцнення кісток та нашої імунної системи до нормалізації рівня цукру та обміну речовин. Важко не погодитись із фактом, що нормальний рівень вітаміну D допомагає нам залишатися здоровими.

Згідно з дослідженнями, вітамін D підтримує наше серце та кровоносні судини у хорошому робочому стані. Дослідження показують, що з низьким рівнем вітаміну D в організмі мають більш високий ризик інсульту. Вітамін D допомагає покращити слизову оболонку стінок кровоносних судин, щоб кров могла вільно текти, та зменшуючи шкідливий вплив запалення, а також низку інших ефектів.

Люди з діабетом 2 типу мають дуже високий ризик серцевого нападу та інсульту. На жаль, останні дослідження показують, що низький рівень вітаміну D підвищує ризик переддіабету та діабету 2 типу. Нестача вітаміну D в організмі може виявитися сильним предиктором того, хто захворіє на діабет. Ті, у кого найнижчий рівень вітаміну D у крові, наражаються на найбільший ризик. Низький рівень вітаміну D пов’язаний із високим кров’яним тиском. І деякі дослідження показують, що прийом таблеток вітаміну D може допомогти зменшити його, що знижує ризик серцевих нападів та інсульту.

Інше дослідження показує, що хронічна серцева недостатність часто пов’язана з дефіцитом вітаміну D, а дуже низькі рівні пов’язані з негативнішими наслідками для здоров’я. Насправді, за даними Американського коледжу кардіологів, низький рівень вітаміну D пов’язаний із підвищеним ризиком смерті у людей із серцевою недостатністю. Ознаки дефіциту вітаміну D важко помітити. Деякі люди взагалі не мають жодних симптомів, у той час як інші відчувають біль або відчувають себе більш втомленими, ніж зазвичай. Нестача вітаміну D також може викликати біль у кістках та слабкість, що може призвести до проблем з ходьбою та рухливістю.

Джерела вітаміну D

  • Риб’ячий жир
  • Апельсини
  • Сир
  • Вершкове масло
  • Гриби
  • Лосось
  • Яєчні жовтки
  • Коров’яче молоко

Отримання достатньої кількості вітаміну D тільки з їжі може бути важким, але неможливим. Продукти, перелічені в цій статті, є одними з кращих доступних джерел вітаміну D. Вживання великої кількості цих продуктів, багатих на вітамін D, — відмінний спосіб бути впевненими, що ви отримуєте достатньо цієї важливої поживної речовини!

Джерело: Народна Правда