Продаж Білгород-Дністровського порту? Хто буде головним вигодонабувачем?

Продаж Білгород-Дністровського порту? Хто буде головним вигодонабувачем?
Автор Желізняк Олександр в Новини

До кінця зими Білгород-Дністровський морський торговельний порт буде виставлено на приватизацію. Про це заявив начальник регіонального відділення Фонду з Одеської та Миколаївської областей Олександр Славський. «До кінця січня або на початку лютого ми зможемо виставити на аукціон Білгород-Дністровський морський торговельний порт», — розповів він.

Як і у разі продажу Усть-Дунайського порту, чиновники заявляють, що порт у Білгороді-Дністровському збитковий для держави і не приносить грошей навіть для виплат зарплат працівникам. Проте, за даними керівництва підприємства, лише за півроку 2022р. з моменту поновлення роботи Білгород-Дністровський морський торговельний порт збільшив вантажообіг у 100 разів у порівнянні з результатами 2021 року. У результаті лише за півроку 2022 року підприємство опрацювало більше вантажів, ніж за останні три роки загалом. Це дозволило виплатити понад 20 млн грн зарплати. У тому числі сплатити 8,3 млн грн заборгованості за минулі роки.

Незважаючи на вирівнювання ситуації в порту, профільне міністерство та ФДМУ все ж таки виставляють Білгород-Дністровський морський торговельний порт. Не дивно, якщо і цей порт буде проданий за ціною елеватора , як це сталося під час продажу Усть-Дунайського порту, а різниця між пропозиціями учасників угоди становитиме лише 100 гривень.

Але, зважаючи на все, керівництво Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, зараз не до з’ясування перспектив порту. Головне – швидше та вигідніше (не для держави) продати майно. Нагадаємо, головним ідейним натхненником продажу українських портів є заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков. І, знаючи широко представлені в ЗМІ , здібності Юрія Васькова, покупцем порту стане нікому не відома умовно «вінницька» фірма або іноземна компанія з Канади, ОАЕ чи Панами, саме там «прописані» численні фірми-прокладки Васькова та його спільників.

Джерело: Народна Правда