Ухвалення Кабміном постанови №1499 легалізує шахрайство та тіньові схеми у сфері дипломування моряків, — експерт

Ухвалення Кабміном постанови №1499 легалізує шахрайство та тіньові схеми у сфері дипломування моряків, — експерт
Автор Желізняк Олександр в Новини

На думку представників галузі, ухвалення Кабміном постанови №1499 фактично легалізує шахрайство та тіньові схеми у сфері дипломування моряків.

Таку думку висловив старший помічник командира корабля, яким має багаторічний морський стаж Андрій Марченко, передає «Стопкор».

– Мені 52 роки, 31 рік свого життя я ходжу в море капітаном, працюю на суднах норвезького судновласника. Ніколи не вважав, що побачу часи, коли наша система освіти та дипломування моряків перестане існувати. Нещодавно побачив нову постанову кабміну №1499 «Деякі питання присвоєння званий особам командного складу морських суден» – і жахнувся, адже через рік я маю підтверджувати свою кваліфікацію саме за цією постановою. Той, хто це писав – чи повний дурень, чи зрадник, другого варіанта я не бачу, – зазначає експерт.

За його словами, ця постановка відчиняє двері для шахрайства та тіньових схем. До набрання чинності постановою система дипломування моряків в Україні працювала в електронному форматі онлайн, а також надавала можливість морякам в умовах обмеженого руху отримувати свої кваліфікаційні документи. Тепер же всі іспити можна проводити лише у паперовому вигляді та без можливості складати їх через комп’ютерні онлайн-тести.

Також пропонується створити окрему комісію, яка прийматиме фінальні рішення щодо моряків звичайним голосуванням, але члени комісії не вимагають жодної кваліфікації.

— Тепер незрозуміло хто: люди без досвіду, без відповідних знань – прийматимуть у мене, капітана з величезним досвідом, іспит на власний розсуд. Це як? Знову за величезні хабарі в кишені можновладців? Куди дивляться правоохоронці? Може, хтось підкаже, чому хтось вирішив, що вища освіта більше не потрібна для капітанів, старших механіків? — коментує капітан.

Нагадаємо, що Кабінетом Міністрів України 30 грудня 2022 р. прийнято положення, яке може призвести до втрати репутації українського мореплавання та моряків. Йдеться про постанову №1499, яка містить Положення про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння.

Джерело: Народна Правда