Усунутий з посади мер Чернігова Атрошенко зберіг мандат депутату, який  переправляв призовників за кордон і втік до Великої Британії

Усунутий з посади мер Чернігова Атрошенко зберіг мандат депутату, який  переправляв призовників за кордон і втік до Великої Британії
Автор Желізняк Олександр в Новини

Депутата Чернігівської міської ради від фракції «Рідний дім» Сергія Кирієнка, який переправляв призовників за кордон і сам втік до Великої Британії, досі не позбавили мандата. Востаннє це питання розглядали на сесії міськради 25 січня 2023 року, але мер Чернігова Владислав Атрошенко зняв його з порядку денного.

За інформацією місцевого видання Nizhyn.in.ua, підставою такого рішення Атрошенко стала заява Кирієнка, яку він подав в електронному, а не в паперовому форматі. Враховуючи, що сам депутат вже більше як півроку проживає у Великій Британії, він матиме мандат, допоки не повернеться в Україну. Атрошенко і очолювана ним міськрада відкликання мандату Кирієнка не ініціюють.

Нагадаємо, в грудні 2022 року СБУ заявила про ліквідацію канала незаконного виїзду за кордон українських призовників. Очільником громадської організації, яка  створила цей канал, виявився депутат Сергій Кирієнко. Він підтвердив цю інформацію Суспільному.

Зловмисники оформлювали призовників як «волонтерів» і вносили відповідні дані до електронної системи «Шлях».  За ці послуги отримували від 5 тис. доларів. Кирієнко факт отримання грошей спростовує і стверджує, що сам він виїхав з України законно, оскільки «супроводжував інваліда».

1 лютого Львівський апеляційний суд остаточно заборонив Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року. Нагадаємо, 2 липня Держприкордонслужба не випустила його з України до Швейцарії.  15 вересня 2022 року НАЗК вручила йому адмінпротокол: Атрошенко дав вказівку своєму водієві перевезти машину Tesla Model X, яка належить його дружині, за кордон. Такі дії Атрошенка становили приватний інтерес, про який він був зобов’язаний повідомити НАЗК.

Джерело: Народна Правда