В Одесі винесено перше рішення суду учаснику незаконного переправлення моряків за кордон

В Одесі винесено перше рішення суду учаснику незаконного переправлення моряків за кордон
Автор Желізняк Олександр в Новини

Приморський районний суд міста Одеси визнав заступника директора ТОВ «Учбовий центр спеціалістів морського транспорту» винним в організації незаконного переправлення чоловіків через державний кордон України. Про це йдеться у вироку суду від 25 січня 2023 р. (справа №522/1053/23, провадження №1-кп/522/526/23).

Як йдеться у тексті вироку, «у липні 2022 р. моряк, який працював на іноземних суднах матросом 1 класу, почав цікавитися колегами, які є законні підстави для виїзду за межі України в період війни для працевлаштування. Від колег він дізнався про громадську організацію «Українське об’єднання моряків». Члени організації отримували знижки на сертифікати про проходження навчальних курсів та свідоцтва про підвищення кваліфікації, що видаються ТОВ «Навчальний центр спеціалістів морського транспорту». Крім того, кожен член організації включався до закритої групи в «Телеграм», де обговорювалися важливі питання, що стосуються моряків. А також можливість отримання так званого «білого квитка» (ці розмови вели лише з тими, хто називав кодове словосполучення «Я от Сени из Николаева» і ця фраза періодично змінювалася).

Моряк вступив до громадської організації, приїхав до її офісу і почав розпитувати про можливість виїзду за кордон. Представник ГО розповів про це чоловікові заступнику директора ТОВ «Учбовий центр спеціалістів морського транспорту». Заступник директора ТОВ написав моряку: «Доброго вечора, по квитку ваш номер надали. 6.5 відстрочка 7.8 білет». Чоловік почав перепитувати, чи дає відстрочка право виїзду за кордон. Обвинувачений відповів: «Так, звісно. Ви можете поїхати в будь-який час протягом 6 місяців, та заїхати. Всі моряки вибирають найкращий перший варіант… За станом здоров’я (який ніяк не впливає на вашу професію). Вам надається відстрочка. Так само, як при квитку». Згодом моряку запропонували підробити медичні документи за 7500 доларів. 7 грудня 2022 року таксист привіз чоловікові військовий квиток та довідку ВЛК про непридатність до військової служби. Після цього співучасники угоди було затримано».

З огляду на пом’якшувальні обставини суд призначив підсудному штраф у розмірі 400 тисяч гривень. Однак крім цього підсудного є ще низка фігурантів цієї гучної справи.

Рішення суду стало логічним продовженням слідчих дій, які почалися з моменту гучних обшуків та затримань, які провели співробітники СБУ у головних фігурантів справи – членів громадської організації «Українське об’єднання моряків», а простіше кажучи у членів ОПГ «Крістіна Король та компанія», за яким Як зазначив в черговий раз експерт Аналітичного центру «Левіафан» Микола Мельник, стоїть заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков: «… коли їхні лідери за допомогою російських грошей Tranship ходили на всякі форуми і говорили про велику корупцію в морській галузі, їх просто не влаштовував розмір. маржі», яку вони залишали собі після «Решалова». Тобто поки що нація стікає кров’ю бореться з ворогом ці п…раси стригли на гроші моряків-уклоністів. Злі мови кажуть, що в Мінінфраструктурі їх «кришує» заступник міністра та член «Опоблоку» Юра Васьков».

Джерело: Народна Правда