Війна Росії проти України посилила залежність Європи від США, – NYT

Війна Росії проти України посилила залежність Європи від США, – NYT
Автор Желізняк Олександр в Новини

Унаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України країни Європи стали ще більше залежними від військової підтримки Сполучених Штатів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

Як пише газета, Вашингтон посилив вплив, згуртував союзників та організував допомогу Києву, надавши найбільшу кількість озброєнь та розвідувальних даних.

Відіграли провідну роль США й у нещодавньому рішенні передати Україні танки Leopard, хоча Німеччина спершу шукала способи відмовитися це робити.

“Мета президента Франції Еммануеля Макрона щодо “стратегічної автономії” – перетворення Євросоюзу на військову потугу, яка могла б діяти незалежно від Сполучених Штатів, – виявилася порожнім звуком”, – відзначає NYT.

За словами експертів, війна Росії проти України змінила правила гри, і країни Центральної та Східної Європи одразу зрозуміли, що їм потрібні США для гарантії безпеки.

“Париж і Берлін не змогли забезпечити необхідне лідерство – як окремо, так і разом. Тому всі дивляться на Вашингтон як на головного арбітра, а не одне на одного”, – додають аналітики.

Нагадаємо, у новому пакеті допомоги Сполучені Штати схвалили постачання ракет великої дальності до 150 кілометрів, які дозволять Україні звільнити Крим.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: Народна Правда