Росіяни готують нову хвилю кібератак на Україну, – Microsoft

Росіяни готують нову хвилю кібератак на Україну, – Microsoft
Автор Желізняк Олександр в Новини

Російські хакери готуються до нової хвилі кібератак проти України та наших західних партнерів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Microsoft, опублікований Reuters.

Згідно з даними звіту, від січня 2023 року російські кібергрупи коригують свою діяльність з метою посилення руйнівного впливу та збору розвідувальної інформації про цивільні і військові об’єкти України та її партнерів. Одна з груп, за словами авторів звіту, “схоже, готується до нової деструктивної кампанії”.

Звіт також вказує на те, що особливо активна російська команда хакерів, відома як Sandworm, випробовує “додаткові можливості програм-здирників, які можуть бути використані для руйнівних атак на організації за межами України, що виконують ключові функції в ланцюгах постачання”.

Microsoft також повідомляє, що виявила щонайменше дев’ять різних “чистильників” і два типи програм-здирників, які використовувалися проти більш як 100 українських організацій, починаючи з січня 2022 року. Зросла кількість прихованих російських кібероперацій, спрямованих на компрометацію українських організацій на Заході.

“У країнах Америки та Європи, особливо в сусідніх з Україною, російські суб’єкти загроз намагаються отримати доступ до урядових і комерційних організацій, які беруть участь у підтримці України”, – йдеться в звіті.

Нагадаємо, що 22 лютого росіяни влаштували серію кібератак проти державних установ Італії.

Пізніше ймовірно російські хакери атакували сайт німецького виробника зброї Rheinmetall.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: Народна Правда