Мародери з ОПЗЖ крадуть на відновленні України: ЗМІ розкрили масштабні афери Столара та Абрамовича у Харкові

Мародери з ОПЗЖ крадуть на відновленні України: ЗМІ розкрили масштабні афери Столара та Абрамовича у Харкові
Автор Желізняк Олександр в Новини

Скандальний сепаратист Вадим Столар разом зі своїм колишнім однопартійцем з ОПЗЖ Ігорем Абрамовичем курують масштабну схему розкрадання бюджету Харківщини. При цьому обшуки правоохоронців і кримінальні справи щодо них є фікцією, адже їх прикриває голова монобільшості в Парламенті Давид Арахамія.

Організація НОН-СТОП провела розслідування та з’ясувала, як проросійські політики розкрадають бюджет під час війни. Виявилося, що чоловік сестри Абрамовича Дмитро Пальчонков володіє фіктивною компанією “Палмаз Груп”, через яку Абрамович-Столар лобіюють отримання держзамовлень у Харківській області. Сама фірма немає ні співробітників, ні техніки до виконання будь-яких робіт. Але це не завадило їй виграти 36 тендерів на поновлення Харківщини, загальна сума яких 92 млн грн. З них 21 договір на суму 74 млн грн був підписаний з департаментом капбудівництва ХОВА, 12 договорів з департаментом ЖКГ на 11,5 млн грн, 2 договори з Роганською ОТГ на 5 млн грн та 1 договір на 1,1 млн з КП Харківської міськради. Як кажуть журналісти, більша частина робіт за договорами не виконуватиметься.

Мародери з ОПЗЖ крадуть на відновленні України: ЗМІ розкрили масштабні афери Столара та Абрамовича у Харкові

Майже всі перераховані гроші прямують до конвертаційних центрів, а потім уже виводяться Столару-Абрамовичу. Компанія для цього і створена, відмиваючи гроші за співпраці харківських заступників мера Віталія Мірошника та Сергія Кузміна, а також тестя Абрамовича, заступника голови департаменту ЖКГ Семена Сироти та його колеги Олексія Богача. Все відбувається за покровительства друга Столара-Абрамовича Давида Арахамії, який забезпечує захист афери на рівні центральної влади. Журналісти зазначають, що у 2022 році, у розпал повномасштабної війни прибуток компанії через непрозорі тендери склав 145 млн.

Розслідувачі прямо говорять, що нещодавні обшуки СБУ у Столара за фактом співпраці з росією були фіктивними. Столар дійсно працює на Росії і він прямо винен у тому, що окупанти напали на Україну, але правоохоронці продовжують заплющувати на це очі через шкурні домовленості. При цьому сам Столар є фігурантом реєстру “Зрадників України”, який створили незалежні журналісти. Також ЗМІ вкотре розкритикували і псевдободійність проросійського політика. За їхніми словами, прикриваючись нібито благодійними поїздками до Харкова та Херсона, він після повернення з Монако просто проводить зустрічі з чиновниками на місцях, захищаючи свої інтереси.

Нахабні крадіжки Столара-Абрамовича триватимуть й надалі, адже правоохоронці все ще заплющують очі на їхні злочини. Вкотре сподіваємось на те, що у владі нарешті зрозуміють – допомагати проросійським політикам красти на відновленні країни це злочин, який неможливо виправдати перед українцями.

Джерело: Народна Правда