Довірена особа Фірташа Денис Горбуненко може стати новим підозрюваним у справі про пограбування ОПЗ

Довірена особа Фірташа Денис Горбуненко може стати новим підозрюваним у справі про пограбування ОПЗ
Автор Желізняк Олександр в Новини

Колишній глава скандального Родовід Банку Денис Горбуненко може стати новим підозрюваним у гучній справі НАБУ про пограбування злочинною групою на чолі з екс-головою ФДМ Дмитром Сенніченком підконтрольних державі підприємств.

Як пише «Олігарх», Денис Горбуненко, який проживає у Великій Британії та працює на власника Group DF Дмитра Фірташа, є родичем одного з підозрюваних у резонансній справі – керуючого партнера ТОВ «Агро газ трейдинг» (АГТ) Олександра Горбуненка. Саме через цю компанію, яка працювала за давальницькою схемою з Одеським припортовим заводом у 2019-2021 р., із державного заводу було виведено сотні мільйонів гривень. «Олігарх» з’ясував, що основним постачальником газу для АГТ, який компанія Горбуненко передавала ОПЗ за давальницькою схемою, одержуючи натомість дешевий карбамід, було ТОВ «Євроенерготрейд». Його бенефіціаром, за даними учасників енергоринку, є не хто інший, як добрий знайомий Дениса Горбуненка Сергій Льовочкін – нардеп, екс-член фракції ОПЗЖ, та найближчий бізнес-партнер Фірташа.

Крім того, структури з орбіти Фірташа стали вигодонабувачами схем угруповання Сенніченка на Об’єднаній гірничо-хімічній компанії (ОГХК). Як пише «Олігарх», з подачі Сенніченка Кабміном 5 жовтня 2020 року було призначено в.о. директора ОГХК Артур Сомов, який до цього був фіндиректором компанії “Карпатигаз”. Одним із головних бенефіціарів останньої був тісно пов’язаний із Фірташем бізнесмен Олександр Спектор, а сам Сомов вже за тиждень після призначення підписав від імені ОГХК контракт на постачання ільменітового концентрату з маловідомою чеською компанією Belanto Trade.

За даними Центру журналістських розслідувань, у листопаді 2020 – березні 2021 року ОГХК відвантажила Belanto Trade понад 78 тисяч тонн концентрату ільменіту. Усі поставки, за митними документами, були здійснені в порти Туреччини, де сировина перевалювалася на інші, як правило, російські судна, які доставляли його до портів Криму або Керченської протоки. «А звідти вже воно вирушало на кримський «Титан» – єдиний завод з виробництва двоокису титану в окупованому росією Криму, підконтрольний тому ж Дмитру Фірташу» – пише «Олігарх». Наразі НАБУ та САП встановлюють решту можливих учасників злочинної організації та досліджують інші випадки їхньої протиправної діяльності, тож нові підозри, очевидно, є лише справою часу.

Джерело: Народна Правда