20 тонн гуманітарки за рейс: лінію фронту відвідали троє іноземних волонтерів

20 тонн гуманітарки за рейс: лінію фронту відвідали троє іноземних волонтерів Фото: "Манфреді Магнано, волонтер із Італії"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

2 квітня волонтери з Всеукраїнського благодійного фонду «Миру і Добра» відвезли на лінію фронту 20 тонн гуманітарної допомоги. Доставили й у місто Часів Яр Бахмутського району Донецької області, що за 3,5 км від лінії зіткнення. Разом з українськими благодійниками фронт вперше відвідали іноземні волонтери: Манфреді Магнано з Італії, Грем Голкі з США та Олександр Рітвельд з Нідерландів.

«Було страшно. Ми не знаємо мови, не до кінця розуміли, що відбувається, – згадує Манфреді Магнано. – Я не маю спеціальної підготовки. Наприклад, не знаю, що робити, якщо зламалася машина на дорозі, яка прострілюється. На власні очі побачили наслідки війни. Але коли передавали допомогу, були щасливі. Західні країни мають набагато більше допомагати Україні. Бо війна впливає і на Європу, впливатиме ще більше. Українці виборюють свободу не лише для себе, а й для усієї Європи. Зокрема, і для моєї Італії».

Фонд передав ліки та їжу, а іноземні волонтери турнікети добровольчому батальйону та ретранслятор для 79 бригади. 

20 тонн гуманітарки за рейс: лінію фронту відвідали троє іноземних волонтерів

Грем Голкі, американський волонтер

Американець Грем Голкі навчався у Нідерландах. Із початком війни вирушив до польсько-українського кордону, допомагав біженцям.

 «Гуманітарну допомогу розвожу з квітня 2022 року, – згадує Грем Голкі. – Відвідав Київську, Харківську, Запорізьку області. Туди відвозив продукти, ліки, генератори. Звідти вивозив до Західної України хворих та старих людей. Найближче до лінії фронту був у Соледарі Донецької області. Це було у грудні торік. Тоді там було не так небезпечно. Приємно, що допомога йде за призначенням. Це важливо і це мотивує. Волонтерський досвід, який ми отримуємо в Україні, унікальний».

20 тонн гуманітарки за рейс: лінію фронту відвідали троє іноземних волонтерів

Олександр Рітвельд, волонтер із Нідерландів

Олександр Рітвельд з Нідерландів волонтерить з другого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну: «Ми з друзями почали збирати гуманітарну допомогу в університеті. На ініціативу відгукнулося багато людей. Так вийшло, що ми стали відповідальними за всі донати, які надсилали із нідерландських університетів. За два місяці роботи відправили п’ять фур до України, це – близько 25 тисяч коробок із гуманітарною допомогою».

Всеукраїнський благодійний фонд «Миру і Добра» створено у 2010 році з метою надання допомоги людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. За час діяльності фонду допомогу отримали близько 8 млн українців.

Джерело: Народна Правда