РЕЙДЕРСТВО по-молдованськи

РЕЙДЕРСТВО по-молдованськи Фото: "Нетвереза Кароліна Авріченко «посилає» сусідів"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Публікації/Соціальна правда

«Тепер я тут буду хазяйкою»: На Подолі циганка Авріченко захопила землю, побудувала величезний будинок в 2 поверхи і перетворила життя сусідів на пекло

Захопити землю в історичному центрі Києва, побудувати на ній палац, наплювавши на вимоги закону і скарги сусідів, влаштувати кримінальне збіговисько… І зробив це все не якийсь там олігарх чи депутат, а звичайна собі жіночка з молдавським паспортом, нездоровим оточенням і хворими амбіціями. Здавалося б, у 2023 році це зробити просто неможливо. Мешканці вулиці Олегівська, 20, що на Подолі, з цим не погодяться.

Мешканці спільного домоволодіння у розпачі звернулися до нашої редакції по допомогу. Бо на скарги поліція і місцева влада не реагує. За парканом домоволодіння роками стояла безхазяйна господарська будівля, аж поки ділянка на запала в око Кароліні Авріченко. Відомо про неї небагато. Вона громадянка Молдови, за національністю — ромка. Чимало років живе в Україні, завдячуючи фіктивному шлюбу з українцем Юрієм Безносюком.

РЕЙДЕРСТВО по-молдованськи

Юрій Безносюк

Вона не має власного бізнесу, якийсь час працювала прибиральницею у торгівельному центрі на Подолі. Скандал спалахнув одразу після знайомства з сусідами. Тоді ще нікому не відома Кароліна Авріченко намалювалася на ділянці біля покинутого курятника і одразу ж почала закидати сусідам, щоб посунулися з ділянки, бо тут тепер буде жити вона – циганська баронеса. Тож вже тоді стало зрозуміло — нічого доброго з такого сусідства не вийде. Надії людей на тихе і безпечне життя почали танути.

Вже за кілька тижнів курятник знесли, а на земельну ділянку заїхала будівельна техніка. Коли сусіди поцікавилися у Авріченко, що і на якій підставі вона збирається будувати, полетіли погрози, лайка і нецензурні жести.

«Ніхто не хотів сварки. Ми по-людськи запитали в Кароліни, що відбувається? Вона ж почала кричати, погрожувала впливовими друзями, казала, що перетворить наше життя на пекло, бо тепер вона тут буде хазяйкою. Була дуже агресивною і, схоже, під дією якихось речовин», — розповіла нам одна з сусідок.

Ні права власності на ділянку, ні дозволу на будівництво Авріченко сусідам так і не продемонструвала. За кілька місяців на ділянці виріс величезний двоповерховий будинок – фактично самобуд на міській землі. Будинок ромка огородила високим парканом, посунувши його на комунальні землі і відкусивши ще більшу ділянку. Загалом йдеться про близько 1000 кв. метрів. Через недотримання правил будівництва, палац вже погрожує сусіднім будинкам, бо розташований надто близько і вже спричинив тріщини на фасадах. До яких наслідків він ще призведе, враховуючи складний рельєф історичної частини Києва, — самовільна забудова пагорбів загрожує і місту, і його мешканцям. Втім, ініціаторка «великого будівництва» цим не переймається.

РЕЙДЕРСТВО по-молдованськи

Той самий будинок і паркан

Люди марно сподівалися, що із завершенням будівництва нормальне життя повернеться. Тільки-но з ділянки виїхала остання будівельна техніка, тут переїхав, без перебільшення, циганський табір. До Авріченко постійно навідуються її впливові друзі: щодня дорогими машинами заставлений двір, що заважає заїзду «швидкої». Ця картина повертає мешканців Олегівської у забуті 90-і: класичні мордовороти в піджаках із золотими ланцюгами на шиях і зап’ястях, відповідна поведінка, лайка і музика. На скарги сусідів і прохання не ставити машини у дворі роми реагують агресивно. Одній з сусідок вже пробили шини на автівці, а ворота розписали лайками і погрозами.

Крім іншого, гості Авріченко спричинили антисанітарію — просто посеред вулиці розкидані старі речі, пробиті автомобільні покришки, залишки будівельних матеріалів. Побутове сміття викидають просто таки посеред спільного двору. Тут постійний галас, часто у таборі пиячать, влаштовують свята, які нерідко завершуються конфліктами і бійками. Сусіди в цей час воліють без зайвої потреби не залишати домівок і не виходити на вулицю. Це просто небезпечно для здоров’я.

На початку лютого 2023 року, коли в будинку Авріченко був черговий «фестиваль», сусіди вкотре викликали поліцію. Поліцейських зустріла п’яна господарка, що ледве трималась на ногах. Втім навіть протокол на неї не склали — обмежилися усним попередженням. Схожим чином на факт самовільної забудови в центрі столиці реагує влада і контролюючі органи — ніяк. Єдине, що залишається сусідам, дзвонити Авріченко на мобільний (097 797 17 10), сподіваючись, що вона буде в доброму гуморі і почує прохання збавити гучність музики і криків, що лунають тут часто просто посеред ночі.

Здавалося б, зараз, у розпал повномасштабної війни, люди мають бути об’єднаними і допомагати один одному. Втім, знаходяться й такі, як Авріченко, якій чхати на людей, на Київ і всю Україну. Вона тут лише тому, що тільки в нас можна от так цинічно і відверто витирати ноги об закони і Конституцію, яка, до речі, визначає землю основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Мало того, що на нашу державу напали росіяни, так ще й вихідці інших сусідніх республік крадуть нашу святу землю просто у нас з-під носа. Мешканці Олегівської сподіваються, що їхній голос все ж буде почутий і влада разом із правоохоронними органами розберуться із Авріченко, її будинком, і взагалі, з самим фактом її перебування в Україні.

Джерело: Народна Правда